Wazon Ars dekoracja "Pełnia lata" (Kolekcja Tamara de Lempicka)

Wysoki wazon o lekko rozszerzające się górze zdobiony grafiką z obrazem Tamary Łempickiej "Pełnia Lata".

2 490,00 zł
Projektant: Adam Spała
Wzór z roku: 2022
Projekt dekoracji: Tamara Łempicka
Produkt realizowany na zamówienie. Czas realizacji ok. 6-8 tygodni.
Ilość

O PROJEKCIE 

Na wazonie została umieszczona grafika z jednym z najbardziej znanych obrazów Tamary Łempickiej "Pełnia Lata"

Obraz "Pełnia Lata" pojawił się na okładce niemieckiego magazynu mody „Die Dame” w sierpniu 1928 roku.

W biografii, którą poświęciła swojej matce, Lizette de Lempicka-Foxhall znalazła się informacja że „la belle” Rafaela zbliżyła się do Łempickiej podczas jednego z jej codziennych porannych spacerów po Lasku Bulońskim.  Łempicka zachwyciła się jej urodą. Artystka zaprosiła ją do zapozowania, na co młoda kobieta przystała. Współpraca była dość owocna, ponieważ pozowała ona jeszcze Tamarze Łempickiej przez ponad rok.

Wazon jest dużym elementem wykonywanym ręcznie, zatem cienka warstwa szkliwa rozkłada się równomiernie na ściankach w sposób jaki została wypalona porcelana, (widoczne s zatem delikatne nierówności na porcelanie).


RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każdy wyrób jest ręcznie wykonany z najwyższej jakości porcelany, a po zamieszczeniu na nim obrazu oraz znaków metodą serigraficzną a następnie ręczniie malowany 24-karatowym płynnym złotem przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 

Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do wyrobu dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję.

Opis

Projektant
Adam Spała
Wzór z roku
2022
Projekt dekoracji
Tamara Łempicka
Nowy

Adam Spała

Urodził się w 1956 roku.

 Adam Spała jest 12. właścicielem Fabryki Porcelany AS Ćmielów. 

Od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła.  Inspiracje czerpie z otaczającego świata, podróży.  Zaprojektował m.in. Orkiestrę Anielską, Kocią Orkiestrę, Orkiestrę Żydowską, porcelanowe figurki kotów w charakterystycznym dla siebie stylu kwadratowym. Stworzył także figurkę Różowego flaminga, wykonaną z różowej porcelany.

Dzięki staraniom Adama Spały udało się nawiązać współpracę z Lubomirem Tomaszewskim - artystą, który stworzył nowe projekty porcelanowych rzeźb dla fabryki. 
Nawiązanie kontaktu z Zofią Kryńską zaowocowało odtworzeniem przez fabrykę różowej porcelany, po ponad 70 latach przerwy w jej produkcji.
Dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnej pasji jaką jest porcelana Adam Spała przy współpracy z najlepszymi artystami oraz modelarzami odtworzył oryginalny porcelanowy Serwis Matylda (z charakterystyczną kwadratową stopką) Zestaw ten  został wykonany w Ćmielowie na zamówienie Cara Mikołaja II dla polskiej primabaleriny Matyldy Krzemińskiej.

Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie (2005 rok).

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję.

kilka pudełek.jpg

W przypadku wysyłki produktu za pośrednictwem kuriera zapakowany produkt jest dodatkowo umieszczany w opakowaniu transportowym.

Jeżeli w danym momencie poszukiwana dekoracja jest niedostępna, prosimy o kontakt mailowy pod adresem zamowienia@cmielow.com.pl

Sprawdź naszą ofertę! 

Znajdziesz niepowtarzalne pomysły na prezent dla bliskich i przyjaciół, upominek biznesowy, pamiątkę dla gości z zagranicy, prezent ślubny, walentynkowy, gwiazdkowy lub po prostu nadasz swojemu wnętrzu nowego charakteru.

 

Przy zamówieniu powyżej 250 zł bilet do jednej z atrakcji Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie gratis.
Przy zamówieniu powyżej 600 zł bilet i przesyłka GRATIS.