zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Ptaki
56

Aktywne filtry

Nazwa produktu:
Łabędź (kolory)
Projektant
Hanna Orthwein
Wzór z roku
1960
Łabędź
Łabędź
    Cena

Brand:

399,00 zł

Zamawiając figurkę Łabędź, kupują Państwo jeden produkt.
Zestaw dwóch Łabędzi stanowi osobną ofertę.


Łabędź uchodzi za symbol niewinności, czystości, łaski, miłości i piękna. Ze swoim okrągłym ciałem i długą, wygiętą szyją, która kształtem przypomina połowę serca, łabędź symbolizuje również zespolenie energii męskiej i żeńskiej, połączenie energii ognia i wody, a tym samym doskonałość i jedność. 

Nazwa produktu:
Żuraw
Projektant
Kazimierz Czuba
Wzór z roku
1962
Żuraw
Żuraw
    Cena

Brand:

659,00 zł

Symbolika tego dostojnego ptaka niesie ze sobą dobre życzenia: szczęścia, miłości, wierności.

Ptaki te łączą się w pary na całe życie, więc żuraw uosabia wierność małżeńską.  Wczesną wiosną zaraz po przylocie żurawie odbywają swój widowiskowy taniec, który ma na celu podtrzymanie więzi w parze. To tak jakby co roku zakochiwać się w partnerze od nowa.

Nazwa produktu:
Sowa
Projektant
Hanna Orthwein
Wzór z roku
1958
Sowa
Sowa
    Cena

Brand:

759,00 zł

W starożytnej Grecji Sowa była symbolem bogini Ateny, która słynęła ze swej mądrości, co sprawiło, że mądrość stała się jednym z przymiotów sowy, nie dziwi zatem, że w porcelanowym zwierzyńcu znalazł się też wyjątkowa figurka przedstawiająca tego nocnego ptaka.