Sowa

Sowa

W starożytnej Grecji Sowa była symbolem bogini Ateny, która słynęła ze swej mądrości, co sprawiło, że mądrość stała się jednym z przymiotów sowy, nie dziwi zatem, że w porcelanowym zwierzyńcu znalazł się też wyjątkowa figurka przedstawiająca tego nocnego pTaka.

579,00 zł
  • ProjektantHanna Orthwein
  • Wzór z roku1958
  • Numer katalogowy25
  • Szerokość (mm)65
  • Wysokość (mm)130
  • Długość (mm)90

Czas realizacji ok. 20 dni roboczych

O PROJEKCIE

Porcelanową figurkę Sowy zaprojektowała Hanna Orthwein. 

Przepiękne sowie oczy zostały podkreśnone nie tylko intensywnym żółtym kolorem, ale również zostały uwydatnione przez zastosowanie ażurów w projekcie.

Figurka często kupowana na prezent dla absolwentów szkół, nauczycieli oraz pracowników naukowych.

Z tyłu na figurce może zostać zamieszczona krótka dedykacja.

SYMBOLIKA

Symbolika Sowy od zawsze była związana z nocą, mądrością i śmiercią. Sowa była opiekunem zmarłych, wskazywała im drogę do zaświatów. Wierzono, że zwierzę mogło komunikować się ze zmarłymi. Natomiast w starożytnej Grecji była symbolem bogini Ateny, która słynęła ze swej mądrości, co sprawiło, że mądrość stała się jednym z przymiotów sowy. U rdzennych Amerykanów sowa również była uznawana za symbol mądrości i strażnika starożytnej, tajemnej wiedzy.

Sowa jest zwierzęciem nocnym. Poluje w ciemności, jest cicha i szybka, co sprawia, że stała się również symbolem nocy i nocnych demonów, czarownic, które mogły się zmieniać w to zwierzę. Jednocześnie, tak jak każdy latający ptak, sowa reprezentuje również wolność i ulotność.

Sowa również symbolizowała wizje i prorocze sny. Gdy w śnie pojawiała się sowa, należało zwrócić na ten sen szczególną uwagę, ponieważ miał on objawiać jakąś ukrytą prawdę.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każda figurka jest wykonana ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!

Produkty powiązane

Brak promowanych produktów w tym momencie.

PayPal

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies (polityka prywatności) a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).