Amforka kobaltowa - dekoracja 1

Unikatowa Amforka kobaltowa malowana podszkliwnie.

2 450,00 zł
Projektant: Adam Spała
Wzór z roku: 2005
Wysokość (mm): 240
Czas realizacji ok. 20 dni roboczych.
Ilość

Fabryka Porcelany AS Ćmielów zajmuje się w większości naszkliwnym malowaniem porcelanowych wyrobów tzn. że dekoracja jest nanoszona po wcześniejszym wypaleniu na biskwit, a następnie poszkliwieniu i ponownym wypaleniu wyrobu. 

Unikatową dekorację na porcelanowej amforce wykonała artystka Monika Szczygieł. 

W przypadku tego naczynia dekoracja wykonana jest przed szkliwnieniem.

Wymiary amforki z pokrywką: 

wysokość 24 cm

średnica w naszjerszym miekscu: 14 cm

Wymiary pokrywki:

wysokość: 7,8 cm

Średnica 9 cm

Wyrób ręcznie wykonany oraz ręcznei zdobiny.

MALARSTWO PODSZKLIWNE

Technika zdobienia porcelany wynaleziona ok. XII wieku.

Porcelanowe naczynie po pierwszym wypale pokrywane jest wzorami za pomocą specjalnych pędzli z naturalnego włosia. Wzory są malowane farbą na bazie tlenku kobaltu, który po wypaleniu w wysokiej temperaturze daje piękne odcienie błękitu i granatu. Następnie kobaltowy wzór pokrywany jest warstwą bezbarwnego szkliwa, które chroni malunek, nadaje połysk i sprawia, że naczynie jest odporne na zabrudzenia.

Ponieważ kobaltowy wzór znajduje się szkliwem a nie na jego powierzchni, nigdy się nie zmyje i zachowa oryginalne kolory, tak długo, jak przetrwa naczynie.

Opis

Projektant
Adam Spała
Wzór z roku
2005
Wysokość (mm)
240
Nowy

Adam Spała

Urodził się w 1956 roku.

 Adam Spała jest 12. właścicielem Fabryki Porcelany AS Ćmielów. 

Od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła.  Inspiracje czerpie z otaczającego świata, podróży.  Zaprojektował m.in. Orkiestrę Anielską, Kocią Orkiestrę, Orkiestrę Żydowską, porcelanowe figurki kotów w charakterystycznym dla siebie stylu kwadratowym. Stworzył także figurkę Różowego flaminga, wykonaną z różowej porcelany.

Dzięki staraniom Adama Spały udało się nawiązać współpracę z Lubomirem Tomaszewskim - artystą, który stworzył nowe projekty porcelanowych rzeźb dla fabryki. 
Nawiązanie kontaktu z Zofią Kryńską zaowocowało odtworzeniem przez fabrykę różowej porcelany, po ponad 70 latach przerwy w jej produkcji.
Dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnej pasji jaką jest porcelana Adam Spała przy współpracy z najlepszymi artystami oraz modelarzami odtworzył oryginalny porcelanowy Serwis Matylda (z charakterystyczną kwadratową stopką) Zestaw ten  został wykonany w Ćmielowie na zamówienie Cara Mikołaja II dla polskiej primabaleriny Matyldy Krzemińskiej.

Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie (2005 rok).

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję.

W przypadku wysyłki produktu za pośrednictwem kuriera zapakowany produkt jest dodatkowo umieszczany w opakowaniu transportowym.

Jeżeli w danym momencie poszukiwana dekoracja jest niedostępna, prosimy o kontakt mailowy pod adresem zamowienia@cmielow.com.pl

Sprawdź naszą ofertę! 

Znajdziesz niepowtarzalne pomysły na prezent dla bliskich i przyjaciół, upominek biznesowy, pamiątkę dla gości z zagranicy, prezent ślubny, walentynkowy, gwiazdkowy lub po prostu nadasz swojemu wnętrzu nowego charakteru.

 

Przy zamówieniu powyżej 250 zł bilet do jednej z atrakcji Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie gratis.
Przy zamówieniu powyżej 600 zł bilet i przesyłka GRATIS.

PRODUKTY POWIĄZANE