• Nowy

Patera na ciasto z serwisu Pola

Luksusowa, cienkościenna patera na ciasto. Jest ona ręcznie wykonana, a następnie ręcznie dekorowana.

Produkt wykonany z szmaragdowej porcelany, jedynej na świecie o tak wyjątkowym kolorze.

2 100,00 zł
Projektant: Adam Spała
Wzór z roku: 2020
Średnica (mm): 270
Twórca szmaragdowej porcelany:: Adam Spała
Dedykacja:
Ilość

Patera na ciasto jest elementem serwisu Pola, który został zaprojektowany w 2020 roku i wykonany jako pierwszy zestaw z porcelany szmaragdowej.

Każdy element zdobiony jest 24-karatowym płynnym złotem, podkreślającym wyjątkowy kolor porcelany, z której został wykonany.

Nosi imię czwartej wnuczki projektanta - Poli.

Istnieje możliwość wykonania dedykacji, monogramu na paterze. 

Opis

Projektant
Adam Spała
Wzór z roku
2020
Średnica (mm)
270
Twórca szmaragdowej porcelany:
Adam Spała

Adam Spała

Urodził się w 1956 roku.

 Adam Spała jest 12. właścicielem Fabryki Porcelany AS Ćmielów. 

Od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła.  Inspiracje czerpie z otaczającego świata, podróży.  Zaprojektował m.in. Orkiestrę Anielską, Kocią Orkiestrę, Orkiestrę Żydowską, porcelanowe figurki kotów w charakterystycznym dla siebie stylu kwadratowym. Stworzył także figurkę Różowego flaminga, wykonaną z różowej porcelany.

Dzięki staraniom Adama Spały udało się nawiązać współpracę z Lubomirem Tomaszewskim - artystą, który stworzył nowe projekty porcelanowych rzeźb dla fabryki. 
Nawiązanie kontaktu z Zofią Kryńską zaowocowało odtworzeniem przez fabrykę różowej porcelany, po ponad 70 latach przerwy w jej produkcji.
Dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnej pasji jaką jest porcelana Adam Spała przy współpracy z najlepszymi artystami oraz modelarzami odtworzył oryginalny porcelanowy Serwis Matylda (z charakterystyczną kwadratową stopką) Zestaw ten  został wykonany w Ćmielowie na zamówienie Cara Mikołaja II dla polskiej primabaleriny Matyldy Krzemińskiej.

Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie (2005 rok).

PRODUKTY POWIĄZANE