Bażant królewski

W Azji zwłaszcza w Chinach Bażant uznawany był za mitycznego ptaka. Jego niezwykle dramatyczny taniec godowy, połączony z pieśnią sprawiał, że utożsamiano go z kosmicznym wiosennym przebudzeniem sił yang i dorocznym zwycięstwem sił światła i Słońca.

499,00 zł
Projektant: Hanna Orthwein
Wzór z roku: 1958
Numer katalogowy: 23
Szerokość (mm): 50
Wysokość (mm): 115
Długość (mm): 200
Pakowanie:
Dedykacja:
Czas realizacji ok. 5 dni roboczych
Ilość

UWAGA!!

Szanowni Państwo,
Po przeanalizowaniu dokumentów archiwalnych, które wciąż są odnajdywane i dostarczane także przez miłośników wzornictwa oraz kolekcjonerów do naszej manufaktury - figurka  Bażant, której projekt był przypisywany Henrykowi Jędrasiakowi, to rzeźba stworzona przez Hannę Orthwein w 1958 roku nosząca nazwę Bażant królewski. Po zweryfikowaniu  starych publikacji oraz zdjęć dostępnych w archiwum IWP oraz zbiorach muzealnych okazało się, że projekt stworzony przez H. Jędrasiaka, to rzeźba składająca się z dwóch brył tworzących postać ptaka.

W związku z zaistniała sytuacją prosimy o kontakt z nami lub ze współpracującymi z nami sklepami, abyśmy mogli wymienić błędnie wystawione certyfikaty i wydać nowe z popranymi danymi. W przypadku dużej ilości zgłoszeń będziemy starali się sukcesywnie do Państwa odsyłać nowe certyfikaty.

Zgłoszenie powinno zawierać: zdjęcie błędnie wypisanego certyfikatu lub spodu figurki z numerem produktu oraz adres na jaki mamy odesłać uzupełniony o nowe dane certyfikat. 

Mamy nadzieję, że uda nam się wymienić wszystkie Państwa certyfikaty.SYMBOLIKA

W Azji zwłaszcza w Chinach Bażant uznawany był za mitycznego ptaka. Jego niezwykle dramatyczny taniec godowy, połączony z pieśnią sprawiał, że utożsamiano go z kosmicznym wiosennym przebudzeniem sił yang i dorocznym zwycięstwem sił światła i Słońca.

Według Chińczyków z nadejściem zimy bażanci yang przeistacza się w wężowy yin; oba te stworzenia utrzymują więc pewien rytm pór roku na Ziemi i życia w kosmosie. Nawiązując do kosmicznych cyklów, starożytni budowniczowie szintoistycznych, a później buddyjskich pagód ozdabiali je dachami w kształcie skrzydeł bażanta.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każda figurka jest wykonana ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!

23

Opis

Projektant
Hanna Orthwein
Wzór z roku
1958
Numer katalogowy
23
Szerokość (mm)
50
Wysokość (mm)
115
Długość (mm)
200
Nowy

RĘCZNA DEDYKACJA

Jeżeli pragną Państwo aby produkt był bardziej wyjątkowy możemy na niej zamieścić ręczną dedykację. Czas potrzebny na jej wykonanie i utrwalenie to 3-4 dni robocze.

Treść dedykacji należy podać w wiadomości do zamówienia wraz z informacją o miejscu jej zamieszczenia.

Napisy wykonywane są pismem odręcznym. Jeżeli mają Państwo sugestie, że napis miałby być wykonany czcionką bardziej prostą, czy też tylko wersalkami, również prosimy o taką informację. Przykładowe dedykacje poniżej.

W przypadku realizacji prezentów biznesowych dedykacja może zostać wykonana w postaci powtarzalnej kalkomanii z napisem lub z logo.

 

 

 

 


DODATKOWE 

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe. Różne wyroby pakowane są w różne opakowania (poniżej prezentacja kilku wybranych)

 

Do wybranych wzorów figurek, filiżanek czy serwisów oferujemy dedykowane opakowanie drewniane (dodatkowo płatne). Jeżeli takie opakowanie jest dostępne znajduje się w opcji sposób pakowania przy produkcie.

W przypadku wysyłki produktu za pośrednictwem kuriera zapakowany produkt jest dodatkowo umieszczany w opakowaniu transportowym.

Jeżeli w danym momencie poszukiwana dekoracja jest niedostępna, prosimy o kontakt mailowy pod adresem zamowienia@cmielow.com.pl

Sprawdź naszą ofertę! 

Znajdziesz niepowtarzalne pomysły na prezent dla bliskich i przyjaciół, upominek biznesowy, pamiątkę dla gości z zagranicy, prezent ślubny, walentynkowy, gwiazdkowy lub po prostu nadasz swojemu wnętrzu nowego charakteru.

 

Przy zamówieniu powyżej 250 zł bilet do jednej z atrakcji Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie gratis.
Przy zamówieniu powyżej 600 zł bilet i przesyłka GRATIS

PRODUKTY POWIĄZANE