Bażant królewski

Bażant

Bażant królewski

W Azji zwłaszcza w Chinach Bażant uznawany był za mitycznego ptaka. Jego niezwykle dramatyczny taniec godowy, połączony z pieśnią sprawiał, że utożsamiano go z kosmicznym wiosennym przebudzeniem sił yang i dorocznym zwycięstwem sił światła i Słońca.

359,00 zł
  • ProjektantHanna Orthwein
  • Wzór z roku1958
  • Numer katalogowy23
  • Szerokość (mm)50
  • Wysokość (mm)115
  • Długość (mm)200

produkt dostępny

UWAGA!!

Szanowni Państwo,
Po przeanalizowaniu dokumentów archiwalnych, które wciąż są odnajdywane i dostarczane także przez miłośników wzornictwa oraz kolekcjonerów do naszej manufaktury - figurka  Bażant, której projekt był przypisywany Henrykowi Jędrasiakowi, to rzeźba stworzona przez Hannę Orthwein w 1958 roku nosząca nazwę Bażant królewski. Po zweryfikowaniu  starych publikacji oraz zdjęć dostępnych w archiwum IWP oraz zbiorach muzealnych okazało się, że projekt stworzony przez H. Jędrasiaka, to rzeźba składająca się z dwóch brył tworzących postać ptaka.

W związku z zaistniała sytuacją prosimy o kontakt z nami lub ze współpracującymi z nami sklepami, abyśmy mogli wymienić błędnie wystawione certyfikaty i wydać nowe z popranymi danymi. W przypadku dużej ilości zgłoszeń będziemy starali się sukcesywnie do Państwa odsyłać nowe certyfikaty.

Zgłoszenie powinno zawierać: zdjęcie błędnie wypisanego certyfikatu lub spodu figurki z numerem produktu oraz adres na jaki mamy odesłać uzupełniony o nowe dane certyfikat. 

Mamy nadzieję, że uda nam się wymienić wszystkie Państwa certyfikaty.SYMBOLIKA

W Azji zwłaszcza w Chinach Bażant uznawany był za mitycznego ptaka. Jego niezwykle dramatyczny taniec godowy, połączony z pieśnią sprawiał, że utożsamiano go z kosmicznym wiosennym przebudzeniem sił yang i dorocznym zwycięstwem sił światła i Słońca.

Według Chińczyków z nadejściem zimy bażanci yang przeistacza się w wężowy yin; oba te stworzenia utrzymują więc pewien rytm pór roku na Ziemi i życia w kosmosie. Nawiązując do kosmicznych cyklów, starożytni budowniczowie szintoistycznych, a później buddyjskich pagód ozdabiali je dachami w kształcie skrzydeł bażanta.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każda figurka jest wykonana ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!

Produkty powiązane

Brak promowanych produktów w tym momencie.

PayPal

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies (polityka prywatności) a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).