Seter szkocki gordon

Nowy pies w ćmielowskim zwierzyńcu. 

699,00 zł
Projektant: Krzysztof Śliwka
Wzór z roku: 2020
Numer katalogowy: 453
Szerokość (mm): 30
Wysokość (mm): 85
Długość (mm): 260
Pakowanie:
czas realizacji. ok. 15 dni roboczych
Ilość

Projekty porcelanowych rzeźb powstają często pod wpływem emocji i zachwytu nad daną formą. Tak również było w przypadku nowego modelu porcelanowego psa.

Przedstawiamy Państwu nową figurkę Setera szkockiego Gordona. Inspiracją figurki jest pies Rado, którego właścicielem jest Pan Jarosław Dzięsław. 

Rado jest Championem wielu krajów, ale najważniejsze tytuły o których warto wspomnieć to: zwycięzca Klubu na World Dog Show Milano 2015, Lokata Reserve na Crufts 2020 w Birmingham. 

Stworzenia tego wyjątkowego projektu psa podjął się artysta, rzeźbiarz i malarz - Krzysztof Śliwka (ur. w 1965 roku). Model ten jest pierwszym wzorem opracowanym przez projektanta, który został zrealizowany w Fabryce Porcelany AS Ćmielów. Najbardziej skomplikowane było uproszczenie wzoru (dążąc do stylu jaki został wypracowany w IWP), tak aby jednocześnie porcelanowa rzeźba podkreślała cechy charakterystyczne dla psów tej rasy. 

Po otrzymaniu gotowego projektu, pracownicy rozpoczęli przygotowania do jego wykonania. W pierwszej kolejności powstała forma matka.  Następnie przeprowadzono próby, a po wprowadzeniu poprawek, rozpoczęto przygotowanie form roboczych i odlewanie porcelanowych figurek. Mimo, iż projekt został stworzony w połowie 2020 roku, to ze względu na trudny czas pandemii i konieczność pracy w nieco innej rzeczywistości, pierwsze figurki zostały wykonane na początku tego roku.

Seter szkocki gordon to pies dużych rozmiarów o dumnym i szlachetnym wyglądzie. Jego głowa jest głęboka, stop wyraźnie zaznaczony. Duży, szeroki nos ma czarny kolor. Długie uszy są nisko osadzone i przylegają do głowy. Prosty ogon, czasem lekko szablasty, jest gruby u nasady i zwęża się ku końcowi. Kończyny są mocne i umięśnione. 

Forma figurki psa nawiązuje do postawy typowej dla psów myśliwskich tzw. stójce. Polega ona na utrzymaniu bezruchu z podniesioną i zgiętą przednią łapą oraz wyprężonym ciałem i nieruchomym ogonem ustawionym równolegle do ziemi. Głowa i nos są skierowane w kierunku zwierzyny. 

Wyjątkowe jest również umaszczenie smoliście czarnego setera. Figurka pomalowana jest zatem czarną farbą ceramiczną i wypalana po raz pierwszy. Kolejnym etapem jest zaznaczenie elementów podpalanych, mających u psów tej rasy kolor dojrzałego kasztana. Po nałożeniu drugiego koloru (pod kufą, na podgardlu oraz na nogach) figurka wypalana jest po raz kolejny oraz otrzymuje unikatowy numer (nanoszony na brzuchu psa). 

Gotowy produkt pakowany jest w dedykowane pudełko wraz z certyfikatem autentyczności (do którego wpisywane są wszystkie informacje o wyrobie oraz unikatowy numer figurki). 

Dostępne w sprzedaży będą figurki od numeru 23. 


Figurka często wybierana i kupowana dla prezent dla miłośników porcelany. 
Będzie idealnym prezentem dla początkujących kolekcjonerów.

Brak możliwości wykonania dedykacji na tej figurce.


RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każda figurka jest ręcznie wykonana z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję.


Opis

Projektant
Krzysztof Śliwka
Wzór z roku
2020
Numer katalogowy
453
Szerokość (mm)
30
Wysokość (mm)
85
Długość (mm)
260
Nowy

Krzysztof Śliwka ur.1965.

Rzeźbą w drewnie zainteresował się w wieku 14 lat. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym k. Krosna (jego nauczycielem rzeźby byli m.in. Władysław Kandefer z Iwonicza Zdroju, asystent Xawerego Dunikowskiego, Bogdan Biernat, Roman Górka). Od 1997r. zajmuje się wyłącznie rzeźbą w drewnie, ceramiką i malarstwem.

Swoje prace prezentował na wystawach w: Warszawie, Rzeszowie, Krośnie, Jarosławiu, Łańcucie, Jaśle, Przemyślu, Iwoniczu Zdroju, Budapeszcie. Inspiracje, pomysły wynikają z kontaktu z naturą, pejzażem, człowiekiem, tradycją, historią. W niektórych pracach pojawiają się elementy apokaliptyczne, surrealistyczne. 

Dla Fabryki Porcelany AS Ćmielów stworzył projekt psa: figurkę Seter szkocki gordon.


PRODUKTY POWIĄZANE