Relaks

Klasyka bieli i czerni w najlepszym wydaniu.

Figurka Relaks jest doskonałym przykładem zmiany w świadomości odbiorcy postrzegającego  porcelanowe figurki  jako ozdobnych bibelotów do rangi małych dzieł sztuki doskonale wpisujących się w  nowoczesne wnętrza.

Idealny prezent dla kolekcjonerów jak również doskonały upominek biznesowy.

989,00 zł
Projektant: Lubomir Tomaszewski
Wzór z roku: 1965
Numer katalogowy: 67
Szerokość (mm): 35
Wysokość (mm): 95
Długość (mm): 180
Pakowanie:
Dedykacja:
Produkt dostępny
Ilość

O PROJEKCIE


Figurka Relaks wykorzystuje popularny w rzeźbie kameralnej motyw kobiety odpoczywającej. Projektant uwolnił z tradycyjnego ujęcia, zaproponował kształt przemyślany w każdym calu - maksymalnie uproszczony i świadomie pozbawiony ozdobnych detali. 


Dekoracja w czarne pasy idealnie podkreśla kształt formy. Jest to jedna z trudniejszych do wykonania dekoracji, wymaga ogromnej precyzji i dużej cierpliwości. Malowana jest w dwóch etapach - najpierw malarka zdobi jedną część figurki, potem czeka na wyschnięcie farby ceramicznej, by przystąpić do pracy nad drugą stroną rzeźby. 

Tomaszewski zaproponował wyjątkowy rodzaj bibelotu pasujący do nowoczesnych wnętrz - zarówno tych z lat 60. XX wieku jak również tych współczesnych.

Na figurce można zamieścić jedynie monogram (nie ma wystarczającej powierzchni na dłuższy tekst).

Figurka często wybierana i kupowana dla prezent dla miłośników porcelany. 
Będzie idealnym prezentem dla początkujących kolekcjonerów.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Porcelanowa figurka została ręcznie wykonana z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję.

67

Opis

Projektant
Lubomir Tomaszewski
Wzór z roku
1965
Numer katalogowy
67
Szerokość (mm)
35
Wysokość (mm)
95
Długość (mm)
180
Nowy

Lubomir Tomaszewski

Ur. w 1923 r. w Warszawie, zm. 15 listopada 2018 roku w Nowym Jorku

Ceramik, rzeźbiarz, malarz. Projektant figurek ćmielowskich w latach 50-tych pod patronatem IWP w Warszawie. Od 2005 roku tworzył nowe projekty dla Fabryki Porcelany AS Ćmielów. Wybitny umysł, dla którego inspiracją jest natura i sam człowiek. Artysta, pochlebnie oceniany przez krytyków sztuki współczesnej. 

Lubomir Tomaszewski zapisał się w historii polskiego wzornictwa jako wyjątkowo utalentowany projektant, choć tej dyscyplinie poświęcił jedynie 10 lat swej twórczości. Po wojnie podjął równolegle studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych. Po trzech latach nauki zrezygnował z pierwszego kierunku, drugi ukończył w 1955 roku. W tym samym roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie na pomnik w otoczeniu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, rok później – trzecią nagrodę w konkursie na Pomnik Pokoju w Krakowie. 


W 1956 roku Tomaszewski rozpoczął pracę w Zakładzie Ceramiki i Szkła Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. To właśnie tu razem z Mieczysławem Naruszewiczem, Henrykiem Jędrasiakiem oraz Hanną Orthwein wypracowali styl porcelanowej rzeźby kameralnej - uprościli kształty, wyeliminowali drobne elementy dekoracyjne.
W latach 50. i 60. XX wieku stworzył ponad 30 projektów porcelanowych wzorów, z których największą popularnością cieszyły się m.in. figurki zoomorficzne Kura, Kogut, Chart, Kruk, Wielbłąd oraz Śpiewaczka, Dziewczyna w spodniach, Dama z lustrem i Arabka. W 1961 roku przystąpił Tomaszewski do pracy nad nowym projektem – modelowym serwisem do kawy i tak powstały nowoczesne, bardzo wyjątkowe porcelanowe serwisy o imionach jego córek: Dorota i Ina. W czerwcu 1963 roku serwisy otrzymały I nagrodę na wystawie na Kongresie Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Projektantów Wzornictwa Przemysłowego w Paryżu. 

W 1966 roku Lubomir Tomaszewski wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i rok później rozpoczął pracę dydaktyczną na wydziale sztuki użytkowej i projektowania wnętrz Uniwersytetu w Bridgeport (stan Connecticut). W Ameryce mógł powrócić do realizowania swych rzeźbiarskich pasji, rozpoczął również eksperymentalne poszukiwania malarskie. To właśnie w Stanach rozpoczął "malowanie" obrazów ogniem i dymem oraz tworzył unikatowe rzeźby w "duecie z naturą" (wykorzystując drewno, kamień, szkło, metal).  Założył  i stał się ojcem międzynarodowego ruchu artystycznego nazywanego Emocjonalizmem - występującemu przeciw idei "sztuki dla sztuki". Według Emocjonalistów ich prace mają odwoływać się do ludzkich emocji, czerpiąc inspirację z natury.

W 2005 roku Adam Spała zaproponował artyście stworzenie nowych wzorów porcelanowych rzeźb, które miały nawiązywać stylistycznie do projektów z lat 60. I tak powstały porcelanowe figurki kotów oraz wyjątkowa kolekcja kobiet "w ruchu" (m.in.:Baletnica, Radość życia, Sento, Dafne, Amare).

Na jego koncie ponad 250 wystaw indywidualnych i zbiorowych na całym świecie. 

W 2014 roku Lubomir Tomaszewski uhonorowany został jednym z najważniejszych medali w dziedzinie kultury: “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

RĘCZNA DEDYKACJA

Jeżeli pragną Państwo aby produkt był bardziej wyjątkowy możemy na niej zamieścić ręczną dedykację. Czas potrzebny na jej wykonanie i utrwalenie to 3-4 dni robocze.

Treść dedykacji należy podać w wiadomości do zamówienia wraz z informacją o miejscu jej zamieszczenia.

Napisy wykonywane są pismem odręcznym. Jeżeli mają Państwo sugestie, że napis miałby być wykonany czcionką bardziej prostą, czy też tylko wersalkami, również prosimy o taką informację. Przykładowe dedykacje poniżej.

W przypadku realizacji prezentów biznesowych dedykacja może zostać wykonana w postaci powtarzalnej kalkomanii z napisem lub z logo.

 

 

 

 


DODATKOWE 

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe. Różne wyroby pakowane są w różne opakowania (poniżej prezentacja kilku wybranych)

 

Do wybranych wzorów figurek, filiżanek czy serwisów oferujemy dedykowane opakowanie drewniane (dodatkowo płatne). Jeżeli takie opakowanie jest dostępne znajduje się w opcji sposób pakowania przy produkcie.

W przypadku wysyłki produktu za pośrednictwem kuriera zapakowany produkt jest dodatkowo umieszczany w opakowaniu transportowym.

Jeżeli w danym momencie poszukiwana dekoracja jest niedostępna, prosimy o kontakt mailowy pod adresem zamowienia@cmielow.com.pl

Sprawdź naszą ofertę! 

Znajdziesz niepowtarzalne pomysły na prezent dla bliskich i przyjaciół, upominek biznesowy, pamiątkę dla gości z zagranicy, prezent ślubny, walentynkowy, gwiazdkowy lub po prostu nadasz swojemu wnętrzu nowego charakteru.

 

Przy zamówieniu powyżej 250 zł bilet do jednej z atrakcji Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie gratis.
Przy zamówieniu powyżej 600 zł bilet i przesyłka GRATIS

PRODUKTY POWIĄZANE