Kubek "Dziewczyna w Zielonej Sukience" - Tamara de Lempicka

Kolekcja „Tamara de Lempicka”, to cztery porcelanowe kubki, a na każdym z nich znajduje się jeden z najbardziej znanych obrazów artystki.

194,00 zł
Projektant: Adam Spała
Pojemność (ml): 250
Projekt dekoracji: Tamara Łempicka
Pakowanie:
produkt dostępny
Ilość

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Tamary Łempickiej.

Przedstawia nowoczesną i pewną siebie kobietę lat 20. XX wieku

Postać modelki została poddana daleko idącej stylizacji. Regularne rysy twarzy oraz posągowe ujęcie postaci przywodzą na myśl starożytne rzeźby greckie. Opinająca ciało sukienka podkreśla każdy fragment ciała kobiety.

Artystka tworzyła postacie z brył, co wywołuje złudzenie wykutych z kamienia lub odlanych ze stali. 

Obraz ten mógłby nosić tytuł „Pępek”, biorąc pod uwagę, jak daleko artysta posunął się do gloryfikacji tego fascynującego detalu anatomicznego, którego głębokość dorównuje koronie kwiatu arum. Nieokiełznany sensualizm tego obrazu nie zniechęcił Komitetu Zakupów Muzeum Luksemburga do jego zakupu podczas Salon des Indépendants w 1923 roku.

O PRODUCKIE

Na jednej ściance kubka znajduje się kalkomania z obrazem, na odwrocie logo Tamara de Lempicka, a pod spodem opis z informacjami o obrazie. Kalkomania wypalana jest w wysokich temperaturach.

Pojemność każdego kubka to około 250 ml.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każdy kubek wykonany jest  ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie na produkcie umieszczana jest ręcznie kalkomania wypalana w wysokich temperaturach.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne.  

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do kubka dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania, tytuł obrazu).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty pakowane są w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!

Opis

Projektant
Adam Spała
Pojemność (ml)
250
Projekt dekoracji
Tamara Łempicka
Nowy

Adam Spała

Urodził się w 1956 roku.

 Adam Spała jest 12. właścicielem Fabryki Porcelany AS Ćmielów. 

Od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła.  Inspiracje czerpie z otaczającego świata, podróży.  Zaprojektował m.in. Orkiestrę Anielską, Kocią Orkiestrę, Orkiestrę Żydowską, porcelanowe figurki kotów w charakterystycznym dla siebie stylu kwadratowym. Stworzył także figurkę Różowego flaminga, wykonaną z różowej porcelany.

Dzięki staraniom Adama Spały udało się nawiązać współpracę z Lubomirem Tomaszewskim - artystą, który stworzył nowe projekty porcelanowych rzeźb dla fabryki. 
Nawiązanie kontaktu z Zofią Kryńską zaowocowało odtworzeniem przez fabrykę różowej porcelany, po ponad 70 latach przerwy w jej produkcji.
Dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnej pasji jaką jest porcelana Adam Spała przy współpracy z najlepszymi artystami oraz modelarzami odtworzył oryginalny porcelanowy Serwis Matylda (z charakterystyczną kwadratową stopką) Zestaw ten  został wykonany w Ćmielowie na zamówienie Cara Mikołaja II dla polskiej primabaleriny Matyldy Krzemińskiej.

Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie (2005 rok).

Kubki zdobione kolorową kalkomanią można myć w zmywarkach z użyciem delikatnych środków do mycia.

Mocne środki mogą spowodować uszkodzenie nie tylko zdobienia,  ale również cienkiej warstwy szkliwa.

PRODUKTY POWIĄZANE