Kubek "Autoportret (w Zielonym Bugatti)" - Tamara de Lempicka

Kolekcja „Tamara de Lempicka”, to cztery porcelanowe kubki, a na każdym z nich znajduje się jeden z najbardziej znanych obrazów artystki.

194,00 zł
Projektant: Adam Spała
Wzór z roku: 2015
Pojemność (ml): 250
Projekt dekoracji: Tamara Łempicka
Pakowanie:
Czas realizacji ok.5 dni roboczych.
Ilość

W wydaniu z 3 października 1928 roku bardzo poczytny tygodnik „Vu” opublikował zdjęcie na okładce autorstwa Kertèsza, przedstawiające młodą damę za kierownicą sportowego samochodu. Podpis pod zdjęciem wskazywał, że strój sportowy modelki, jej rękawiczki i skórzana czapka, wszystkie pochodzą od Hermès.
Tamara Łempicka nosiła dokładnie te same dodatki na swoim autoportrecie, co oczywiście było inspirowane zdjęciem Kertèsza.

Zielone Bugatti w słynnym „Autoportrecie” było w rzeczywistości Renault. Co więcej, samochód był koloru żółtego, jeśli wierzyć wspomnieniom jej córki. Tak czy inaczej, Łempicka była nieodparcie uwodzicielska za kierownicą, do tego stopnia, że ​​zwróciła na siebie uwagę redaktorki jednego z największych niemieckich magazynów o modzie, Die Dame. To owocne spotkanie dało później Łempickiej możliwość pojawienia się na łamach pisma, co znacznie przyczyniło się do zwiększenia rozpoznawalności attystki  (wg Passion by Design, Sztuka i czasy Tamary Łempickiej)

O PRODUCKIE

Na jednej ściance kubka znajduje się kalkomania z obrazem, na odwrocie logo Tamara de Lempicka, a pod spodem opis z informacjami o obrazie. Kalkomania wypalana jest w wysokich temperaturach.

Pojemność każdego kubka to około 250 ml.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każdy kubek wykonany jest  ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie na produkcie umieszczana jest ręcznie kalkomania wypalana w wysokich temperaturach.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne.  

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do kubka dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania, tytuł obrazu).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty pakowane są w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!

Opis

Projektant
Adam Spała
Wzór z roku
2015
Pojemność (ml)
250
Projekt dekoracji
Tamara Łempicka
Nowy

Adam Spała

Urodził się w 1956 roku.

 Adam Spała jest 12. właścicielem Fabryki Porcelany AS Ćmielów. 

Od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła.  Inspiracje czerpie z otaczającego świata, podróży.  Zaprojektował m.in. Orkiestrę Anielską, Kocią Orkiestrę, Orkiestrę Żydowską, porcelanowe figurki kotów w charakterystycznym dla siebie stylu kwadratowym. Stworzył także figurkę Różowego flaminga, wykonaną z różowej porcelany.

Dzięki staraniom Adama Spały udało się nawiązać współpracę z Lubomirem Tomaszewskim - artystą, który stworzył nowe projekty porcelanowych rzeźb dla fabryki. 
Nawiązanie kontaktu z Zofią Kryńską zaowocowało odtworzeniem przez fabrykę różowej porcelany, po ponad 70 latach przerwy w jej produkcji.
Dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnej pasji jaką jest porcelana Adam Spała przy współpracy z najlepszymi artystami oraz modelarzami odtworzył oryginalny porcelanowy Serwis Matylda (z charakterystyczną kwadratową stopką) Zestaw ten  został wykonany w Ćmielowie na zamówienie Cara Mikołaja II dla polskiej primabaleriny Matyldy Krzemińskiej.

Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie (2005 rok).

Kubki zdobione kolorową kalkomanią można myć w zmywarkach z użyciem delikatnych środków do mycia.

Mocne środki mogą spowodować uszkodzenie nie tylko zdobienia,  ale również cienkiej warstwy szkliwa.

PRODUKTY POWIĄZANE