Kubek "Autoportret (w Zielonym Bugatti)" - Tamara de Lempicka
Kolekcja „Tamara de Lempicka”, to cztery porcelanowe kubki, a na każdym z nich znajduje się jeden z najbardziej znanych obrazów artystki.
Projektant: | Adam Spała |
Wzór z roku: | 2015 |
Pojemność (ml): | 250 |
Projekt dekoracji: | Tamara Łempicka |
W wydaniu z 3 października 1928 roku bardzo poczytny tygodnik „Vu” opublikował zdjęcie na okładce autorstwa Kertèsza, przedstawiające młodą damę za kierownicą sportowego samochodu. Podpis pod zdjęciem wskazywał, że strój sportowy modelki, jej rękawiczki i skórzana czapka, wszystkie pochodzą od Hermès.
Tamara Łempicka nosiła dokładnie te same dodatki na swoim autoportrecie, co oczywiście było inspirowane zdjęciem Kertèsza.
Zielone Bugatti w słynnym „Autoportrecie” było w rzeczywistości Renault. Co więcej, samochód był koloru żółtego, jeśli wierzyć wspomnieniom jej córki. Tak czy inaczej, Łempicka była nieodparcie uwodzicielska za kierownicą, do tego stopnia, że zwróciła na siebie uwagę redaktorki jednego z największych niemieckich magazynów o modzie, Die Dame. To owocne spotkanie dało później Łempickiej możliwość pojawienia się na łamach pisma, co znacznie przyczyniło się do zwiększenia rozpoznawalności attystki (wg Passion by Design, Sztuka i czasy Tamary Łempickiej)
O PRODUCKIE
Na jednej ściance kubka znajduje się kalkomania z obrazem, na odwrocie logo Tamara de Lempicka, a pod spodem opis z informacjami o obrazie. Kalkomania wypalana jest w wysokich temperaturach.
Pojemność każdego kubka to około 250 ml.
RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE
Każdy kubek wykonany jest ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie na produkcie umieszczana jest ręcznie kalkomania wypalana w wysokich temperaturach.
Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne.
CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI
Do kubka dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania, tytuł obrazu).
PAKOWANIE
Wszystkie produkty pakowane są w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!
Opis
- Projektant
- Adam Spała
- Wzór z roku
- 2015
- Pojemność (ml)
- 250
- Projekt dekoracji
- Tamara Łempicka
Adam Spała
Urodził się w 1956 roku.
Adam Spała jest 12. właścicielem Fabryki Porcelany AS Ćmielów.
Od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła. Inspiracje czerpie z otaczającego świata, podróży. Zaprojektował m.in. Orkiestrę Anielską, Kocią Orkiestrę, Orkiestrę Żydowską, porcelanowe figurki kotów w charakterystycznym dla siebie stylu kwadratowym. Stworzył także figurkę Różowego flaminga, wykonaną z różowej porcelany.
Dzięki staraniom Adama Spały udało się nawiązać współpracę z Lubomirem Tomaszewskim - artystą, który stworzył nowe projekty porcelanowych rzeźb dla fabryki.
Nawiązanie kontaktu z Zofią Kryńską zaowocowało odtworzeniem przez fabrykę różowej porcelany, po ponad 70 latach przerwy w jej produkcji.
Dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnej pasji jaką jest porcelana Adam Spała przy współpracy z najlepszymi artystami oraz modelarzami odtworzył oryginalny porcelanowy Serwis Matylda (z charakterystyczną kwadratową stopką) Zestaw ten został wykonany w Ćmielowie na zamówienie Cara Mikołaja II dla polskiej primabaleriny Matyldy Krzemińskiej.
Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie (2005 rok).
Kubki zdobione kolorową kalkomanią można myć w zmywarkach z użyciem delikatnych środków do mycia.
Mocne środki mogą spowodować uszkodzenie nie tylko zdobienia, ale również cienkiej warstwy szkliwa.