Zajączek
Symbol wiosny i płodności
Projektant: | Kazimierz Czuba |
Wzór z roku: | 1960 |
Numer katalogowy: | 43 |
Szerokość (mm): | 30 |
Wysokość (mm): | 115 |
Długość (mm): | 50 |
Zająca możemy spotkać już w starożytnym Egipcie u boku odradzającego się Ozyrysa. W starożytności uważano także, iż mięso zająca to afrodyzjak. Później jego niezmierną płodność wiązano z obfitością i pomnażaniem dóbr
RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE
Każda figurka jest wykonana ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.
Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne.
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.
CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI
Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).
PAKOWANIE
Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!
Opis
- Projektant
- Kazimierz Czuba
- Wzór z roku
- 1960
- Numer katalogowy
- 43
- Szerokość (mm)
- 30
- Wysokość (mm)
- 115
- Długość (mm)
- 50
Kazimierz Czuba
Urodził się w 1934 oku w Ostrowcu Św. Zmarł w roku 2017.
Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.
Od 1957 r. pracował w Zakładach Porcelany „Ćmielów” w Ćmielowie jako plastyk projektant. Zajmował się malarstwem olejnym, akwarelami i malowaniem na porcelanie. Był członkiem „Grupy 10” od 1976 r., w latach sześćdziesiątych uzyskał z Ministerstwa Kultury i Sztuki zezwolenie na wykonywanie zawodu artysty plastyka w dyscyplinie sztuki warsztatowej (projektowania w porcelanie).
Brał udział w wystawach Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i Międzynarodowych Targach w branży ceramicznej z zakresu wzornictwa przemysłowego.
Na swoim koncie ma blisko pół setki porcelanowych rzeźb, głównie kotów i psów. Jest również twórcą wielu obrazów malowanych na porcelanie.
Jest autorem figurek takich jak: Kotek śmiejący się, Chart, Bulterier, Żuraw, Temida, Hipopotam, Zakochana kotka, Zakochany kot, Żaba z długą nogą i wielu innych. Stworzył także przepiękny Serwis Anna Maria o wyjątkowym kształcie.
Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe. Różne wyroby pakowane są w różne opakowania (poniżej prezentacja kilku wybranych)
Do wybranych wzorów figurek, filiżanek czy serwisów oferujemy dedykowane opakowanie drewniane (dodatkowo płatne). Jeżeli takie opakowanie jest dostępne znajduje się w opcji sposób pakowania przy produkcie.
W przypadku wysyłki produktu za pośrednictwem kuriera zapakowany produkt jest dodatkowo umieszczany w opakowaniu transportowym.
Jeżeli w danym momencie poszukiwana dekoracja jest niedostępna, prosimy o kontakt mailowy pod adresem zamowienia@cmielow.com.pl
Sprawdź naszą ofertę!
Znajdziesz niepowtarzalne pomysły na prezent dla bliskich i przyjaciół, upominek biznesowy, pamiątkę dla gości z zagranicy, prezent ślubny, walentynkowy, gwiazdkowy lub po prostu nadasz swojemu wnętrzu nowego charakteru.
Przy zamówieniu powyżej 250 zł bilet do jednej z atrakcji Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie gratis.
Przy zamówieniu powyżej 600 zł bilet i przesyłka GRATIS