Wystawa „Białe złoto. Józef Wilkoń” to spotkanie z wyjątkowym artystą, którego talenty zawsze fascynowały i poruszały serca wielu miłośników sztuki. Józef Wilkoń, znany z bogatego dorobku malarskiego, tym razem zaskakuje nas czymś zupełnie nowym – połączeniem swojej niepowtarzalnej techniki malarskiej z delikatnym światem porcelany.
Dotychczas nigdzie nie prezentowane prace, ukazane na paterach oraz płytach porcelanowych, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Artysta przekształca porcelanę w niepowtarzalne płótno, na którym rozkwita jego wyobraźnia. To spotkanie dwóch światów sztuki: malarskiego i porcelanowego, które razem tworzą harmonię i unikalność.
Wystawa "Białe Złoto. Józef Wilkoń", to prezentacja unikalnych dzieł sztuki, które związane są z tradycją porcelany oraz niezwykłym talentem artysty Józefa Wilkonia.

Na wystawie planujemy przedstawić obszerną kolekcję obrazów oraz pater porcelanowych, które zostały niezwykle precyzyjnie wymalowane przez samego Wilkonia. Malowanie na porcelanie, jakiego dokonuje artysta, to proces artystyczny odróżniający się od tradycyjnych mediów, takich jak płótno czy papier.

Jednym z bardziej fascynujących elementów wystawy będzie również prezentacja prac Józefa Wilkonia, które obejmują nie tylko malarstwo, ale także unikalne porcelanowe figurki autorstwa artysty oraz przede wszystkim porcelanowe biurko, ozdobione płytami porcelanowymi umalowanymi przez Wilkonia.

Prace malowane przez Józefa Wilkonia na porcelanie nigdy wcześniej nie były prezentowane publicznie. To unikatowe doświadczenie, które pozwoli odwiedzającym zgłębić tajniki sztuki malowania na delikatnej i niezwykle subtelnej powierzchni porcelany.
Wernisaż będzie połączony z wystawą prac artysty.
Wernisaż odbędzie się w dniu: 13 kwietnia 2024 roku
Rozpoczęcie: 16:00

RSVP:
+48 792 04 77 66
rsvp@cmielow.com.pl

Comments (0)

No comments at this moment