Aktualności
Fabryka Porcelany AS Ćmielów, znana z długiej tradycji tworzenia wyjątkowych wyrobów, z dumą prezentuje swój najnowszy projekt, który powstał we współpracy z Marisą de Lempicka, prawnuczką słynnej polskiej artystki Tamary Łempickiej. Owocem tej współpracy jest wyjątkowa filiżanka inspirowana stylem art deco, będąca hołdem dla talentu i dziedzictwa Tamary Łempickiej.
Wystawa „Białe złoto. Józef Wilkoń” to spotkanie z wyjątkowym artystą, którego talenty zawsze fascynowały i poruszały serca wielu miłośników sztuki. Józef Wilkoń, znany z bogatego dorobku malarskiego, tym razem zaskakuje nas czymś zupełnie nowym – połączeniem swojej niepowtarzalnej techniki malarskiej z delikatnym światem porcelany.Dotychczas nigdzie nie prezentowane prace, ukazane na paterach oraz płytach porcelanowych, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Artysta przekształca porcelanę w niepowtarzalne płótno, na którym rozkwita jego wyobraźnia. To spotkanie dwóch światów sztuki: malarskiego i porcelanowego, które razem tworzą harmonię i unikalność.
Na rok 2024 Pantone wybrał odcień 13-1023 Peach Fuzz, czyli delikatny brzoskwiniowy, subtelnie osadzony między różem a pomarańczą. Leatrice Eiseman, dyrektorka wykonawcza Pantone Color Institute, podkreśla, że ten odcień "odzwierciedla nasze pragnienie troski o siebie i innych". W kolorze tym zostały wykonane w naszej manufakturze figurka Sayako, Filiżanka Irys oraz Wazon radość.
Od 1 lutego 2024 roku nasza fabryka planuje dostosować ceny porcelanowych wyrobów z powodu wzrostu kosztów produkcji i zmian na rynku. Koszty obejmują m.in. wzrost cen surowców, materiałów zdobniczych, a także rosnące koszty pracy oraz ceny gazu i prądu. Do końca stycznia 2024 roku produkty będą dostępne w obecnych cenach online i w sklepie stacjonarnym. Zmiany zostaną wprowadzone w lutym 2024 r.
Zapraszamy Miłośników porcelany AS Ćmielów do odkrycia magicznego świata unikalnych kolekcji, obejmujących porcelanowe figurki, ręcznie malowane filiżanki i kolekcjonerskie kubki. Przy zamówieniu o wartości 400 zł lub więcej (bez kosztów dostawy) otrzymacie Państwo wyjątkowy trójdzielny kalendarz na 2024 rok do każdej paczki. To niepowtarzalna okazja, aby wzbogacić swoje wnętrze i otrzymać praktyczny prezent. Czekamy z niecierpliwością na Państwa zamówienia, zachęcając do skorzystania z tej wyjątkowej oferty już teraz!
– Uważam, że fenomen jego pracy polega na nieprzeciętnej umiejętności syntezy formy. Potrafił w taki sposób zminimalizować detale, że kształt jest zrozumiały dla odbiorcy, choć całość formy została pozbawiona zbędnych szczegółów. Tym charakteryzuje się właśnie dobre wzornictwo i dobra rzeźba – wraz z upływem czasu nabiera wartości i chociaż zabrzmi to banalnie – nie starzeje się. Tak jest właśnie w przypadku prac Tomaszewskiego – mówi w rozmowie z Głos24 Katarzyna Rij, współautorka biografii legendy ćmielowskiego designu, Lubomira Tomaszewskiego. – Miał wielkie ambicje. Chciał tworzyć sztukę, jakiej nie tworzył nikt inny. Z perspektywy prawie 100 lat jego życia, myślę, że mu się to udało – dodaje.
W dniu 7 października 2023 roku w Fabryce Porcelany AS Ćmielów odbył się wyjątkowy wernisaż "Tamara Łempicka na porcelanie", który uświetniła swą obecnością Marisa de Łempicka. W przestrzeni Galerii van Rij (mieszczącej się w dawnej starej malarni porcelany) zostały zaprezentowane 3 najbardziej znane prace Tamary Łempickiej ręcznie namalowane na porcelanowych płytach przez artystę-plastyka Kazimierza Czubę oraz kolekcja 4 prac Artystki, które zostały przenieniesione na porcelanowe obrazy, wazony, filiżanki oraz kubki metodą serigrafii.
Galeria van Rij zaprasza na wystawę malarstwa Natalii Rybki „Dzieło to człowiek”. 14 października (sobota) 2023, godz. 15:00 Galeria van Rij, siedziba główna, ul. Sandomierska 243, Ćmielów Prosimy o potwierdzenie przybycia do 10 października 2023 (krij@me.com / +48 792 047 766) Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających do 13 stycznia 2024 roku, wstęp bezpłatny
Marisa de Lempicka otworzy wernisaż, który odbędzie się w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie już 7 październiku 2023 roku. Prezentowane będą na wystawie jej prababci - Tamary Łempickiej przeniesione na porcelanę (w tym ręcznie malowane dzieła na porcelanowych płytach - nie prace artystki na płótnie) Prosimy o potwierdzenie przybycia do 30.09.2023r. dzwoniąc lub wysyłając sms pod numer +48 792 047 766 Data: 07.10.2023 r.Godzina: 17:00 - 19:00Miejsce: Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie - sala Galerii sztuki współczesnej van Rij (sandomierska 243, 27-440 Ćmielów) - II piętro (z windą).
Drodzy Miłośnicy porcelany AS Ćmielów, 18 listopada 2023 roku odbędzie się już 13. spotkanie dla Członków Klubu Kolekcjonera AS Ćmielów. To niezwykła okazja aby poznać proces ręcznej produkcji i samemu doświadczyć jak powstaje porcelana. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 16.00 i jak co roku na Uczestników czeka moc atrakcji.
"Dziś przeciętna Polka ma w szafie około 100 ubrań, z czego nosi około 20 proc. A i tak wciąż staje przed szafą z poczuciem, że nie ma się w co ubrać. To wiszące ciężko w powietrzu pytanie stało się punktem wyjścia do refleksji artysty Adama Spały, prezesa Fabryki Porcelany AS Ćmielów i wynalazcy szmaragdowej porcelany, nad konsumpcyjnym społeczeństwem. Spała zaprosił zaprzyjaźnione osoby, artystów, biznesmenów, media do przekazania niepotrzebnych czy zużytych ubrań celem stworzenia instalacji, którą od 21 lipca można oglądać w siedzibie Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie." (M. Kacalak "Wysokie Obcasy")
Zbudowanie długotrwałych relacji klientami, partnerami biznesowymi oraz z pracownikami to jeden z celów firmy. Upominki biznesowe, odgrywają ważną rolę, ponieważ ocieplają stosunki i wpływają pozytywnie na dalszą współpracę. Nie należy ich zatem traktować tylko jako dodatkowych kosztów, ale przede wszystkim jako szansę na stworzenie pozytywnego wizerunku firmy.Porcelanowe figurki i filiżanki sprawdza się idealnie jako upominki biznesowe.
Marka AS Ćmielów wyróżnia się tradycją ręcznej produkcji porcelany, co stawia ją w elitarnym gronie niewielu manufaktur na świecie, zajmujących się zarówno tradycyjną produkcją, jak i ręcznym dekorowaniem wyrobów. Proces produkcji, trwający około 4 tygodnie, obejmuje etapy odlewanie, znakowanie podszkliwne, suszenie, czyszczenie, aż po ręczne malowanie i dodatkowe wyroby w przypadku złożonych dekoracji. Wyroby z fabryki są starannie zabezpieczone przed fałszerstwem dzięki unikalnym znakom, pieczęciom, i zastosowaniu zastrzeżonego logo. Każda figurka ma swój indywidualny numer, a zdobione wyroby przechodzą wieloetapowy proces wypalania, co podkreśla pracochłonność produkcji. Certyfikat autentyczności, zawierający unikalny numer, to integralna część każdego produktu, stanowiąc dodatkowe zabezpieczenie przed nielegalnym kopiowaniem. Produkty, znakowane czerwonym logo, są zaproszeniem do zwiedzenia Żywego Muzeum Porcelany, gdzie można zobaczyć proces produkcji na własne oczy.