Na sobotnim wernisażu mieliśmy przyjemność spotkać się z Marisą de Lempicka, prawnuczką Tamary, która jest kontynuatorką rodzinnego dziedzictwa artystycznego. Jej obecność była niezwykle inspirująca, a jej słowa o swojej babci dodawały głębi i emocji tej wyjątkowej chwili.
IMG_3335.jpg
Rozmowę prowadziły: Marta Perchuć-Burzyńska (dziennikarka Radio TOKFM) oraz Katarzyna Rij  (prowadząca Galerię van Rij), tłumaczyła Małgorzata Skóra.
Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami emocjami z sobotniego wernisażu wystawy Tamara Łempicka na porcelanie, który był niezapomnianym wydarzeniem! 

IMG_3586.jpg IMG_3415.jpg IMG_3398.jpg
IMG_3503.jpg IMG_3477.jpg IMG_3399.jpg
baner%20wernisaz%20lempicka.jpg IMG_3345.jpg IMG_3085.jpg
Wernisaż przyciągnął wielu miłośników sztuki, porcelany i dziedzictwa Tamary Łempickiej. Wspólna radość z odkrywania tych pięknych dzieł na porcelanie i rozmowy z innymi pasjonatami sztuki tworzyły niezapomnianą atmosferę. 
IMG_3307_1.jpg IMG_3596.jpg
Marisa de Lempicka przez 2 dni miała okazję przyjrzeć się tradycyjnemu procesowi produkcji porcelany i dowiedzieć się, jak wiele pracy należy włożyć w każdy detal.
"Każdy produkt stworzony w Fabryce Porcelany AS Ćmielów to prawdziwe dzieło sztuki. To, co tu zobaczyłam, jest absolutnie zachwycające!" – powiedziała Marisa de Lempicka podczas swojej niedawnej wizyty w manufakturze AS Ćmielów.
IMG_3015_1.jpg IMG_3049.jpg
IMG_3056.jpg IMG_3184.jpg
IMG_3434.jpg IMG_3257.jpg
Współpraca między Fabryką Porcelany AS Ćmielów a Fundacją Tamary Łempickiej jest inspirująca. Razem stworzyliśmy specjalną kolekcję porcelany, która odzwierciedla piękno i dziedzictwo pozostawione przez wybitna artystkę. W ofercie AS Ćmielów znajdziecie porcelanowe kubki, filiżanki, wazony i obrazy z najsłynniejszymi dziełami Tamary Łempickiej.
IMG_3180.jpg
Dziękujemy wszystkim, którzy do nas dołączyli i wspólnie z nami uczcili dziedzictwo Tamary Łempickiej. Cieszymy się, że możemy przekazywać jej twórczość kolejnym pokoleniom i kontynuować jej artystyczną podróż.


Adam Spała - właściciel Fabryki Porcelany AS Ćmielów z Marisą de Lempicka reprezentująca Fundację Tamara de Lempicka (opiekującą się dziełami jej prababci).
Foto: Stachu Dunin-Borkowski

Comments (0)

No comments at this moment