Po raz dwudziesty piąty Pantone Color Institute ogłosił kolor roku, a jego prezentacja to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie mody i designu. Przedstawienie poprzedzają wielomiesięczne analizy światowych trendów, wydarzeń ekonomiczno-społecznych oraz zmian technologicznych. Tym razem wybór koloru przewodniego był motywowany pragnieniem zrozumienia, bliskości i empatii.

Na rok 2024 Pantone wybrał odcień 13-1023 Peach Fuzz, czyli delikatny brzoskwiniowy, subtelnie osadzony między różem a pomarańczą. Leatrice Eiseman, dyrektorka wykonawcza Pantone Color Institute, podkreśla, że ten odcień "odzwierciedla nasze pragnienie troski o siebie i innych".

Kolor roku 2024 doskonale wpisuje się również w trendy wnętrzarskie. Dodatki i dekoracje w odcieniu Peach Fuzz stanowić będą idealne uzupełnienie zwłaszcza w stylu kawaii i dopaminowym designie. Ociepli domowe wnętrza, doskonale komponując się zarówno z neutralnymi beżami, jak i pastelowymi kolorami. ✨

Figurka Sayako

Inspiracją do stworzenia tej figurki była postać Sayako Kuroda, uprzednio Jej Cesarskiej  Wysokości Księżniczki Sayako, która w 2005 roku opuściła pałac cesarski wychodząc za Yoshiki Kurodę – urzędnika miejskiego i osobę niezwiązaną z dworem cesarskim. Opuściła ona rodzinę cesarską i utraciła tytuł, przyjmując nazwisko męża.

Figurka pokazuje piękną, zgrabną kobietę, z bardzo charakterystyczną dla byłej księżniczki grzywką. Model nawiązuje do wzornictwa z lat 60. XX wieku – charakteryzującego się uproszczonymi bryłami, podkreślonymi jedynie kolorem, gdzie ważna rolę odgrywała nie tylko sama forma, ale także zaprojektowana do niej dekoracja.

Filiżanka Irys

Filiżanka Irys zdobiona jest specjalnie przygotowaną farba ceramiczną, która po wysuszeniu farby wybierana jest przez malarki patyczkiem (widoczne na czarce filiżanki oraz na spodeczku kropeczki). Dekoracja ta nawiązuje do zdobień elementów porcelany użytkowej z lat 60 XX wieku.

Po utrwaleniu dekoracji w kolorze Peach Fuzz filizanki ponownie trafiają do działu zdobienia, gdzie malarka dekoruje je 24-karatowym płynnym złotem.

Proces ręcznego malowania porcelany sprawia, ze produktów nie można myć w zmywarkach.

Na produkcie możemy wykonać ręczną dedykację, Jest ona zamieszczana na środku spodka w miejscu stawiania filiżanki.

Wazon Radość

Porcelanowy wazon został ręcznie wykonany z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiony farbą ceramiczna w kolorze roku PANTONE.

Dekoracja delikatnie zanika ku górze uwydatniając biel porcelany.

Produkty zdobione w tym kolorze będą wykonywane tylko w roku 2024 (podobnie jak poprzednia kolekcja Viva Magenta - kolor roku 2023).

Comments (0)

No comments at this moment