Józef Wilkoń - Ilustrator, malarz, rzeźbiarz, autor scenografii, należy do grona najwybitniejszych polskich artystów zajmujących się ilustracją. 

Specjalnie dla Fabryki Porcelany AS Ćmielów opracował on autorską kolekcję wyjątkowych prac.

Stworzona przez Józefa Wilkonia autorska kolekcja ilustracji została wykonana na porcelanowych kubkach, filiżankach, wazonach i paterach jest prawdziwym wyrazem jego talentu i pasji. Każdy z produktów w tej kolekcji jest starannie i precyzyjnie ręcznie wykonany w Fabryce Porcelany AS Ćmielów, co gwarantuje najwyższą jakość i trwałość. Prace artysty zostały przeniesione na produkty metodą serigrafii. Każdy produkt z kolekcji jest unikatowy, ponieważ naniesienie przygotowanej dekoracji na porcelanę odbywa się ręcznie, co zapewnia subtelną różnorodność wzorów i delikatność detali. Na wyrobach pojawiły się motywy, po które artysta sięga bardzo często w swoich pracach, jak: pędzące konie, wielobarwne pawie, tygrysy, koty i  zające.

Oryginalny styl artystyczny Józefa Wilkonia jest zauważalny dzięki swoistej kresce, indywidualnym środkom wyrazu oraz malarskości przedstawienia. Jego ilustracje odznaczają się dynamicznie potraktowaną plamą barwną oraz graficzną dyscypliną. Autora cechuje unikatowa umiejętność syntetycznego odwzorowania kształtu zwierzęcia za pomocą kilku ruchów pędzla lub pióra. Twórca najczęściej przedstawia zwierzęta oraz przyrodę, pracując szybkimi, zdecydowanymi pociągnięciami pędzla. Jego ilustracje są prawdziwe, nie upiększają ani nie idealizują natury. Wilkonia rzadko kiedy zaciekawia człowiek, natomiast tworzone przez niego portrety psychologiczne zwierząt są w dużym stopniu portretami ludzi. Używając zwierzęcia jako metafory, można wiele powiedzieć o człowieku.

Natchnieniem dla Wilkonia jest przede wszystkim natura: nastrój zapamiętany z młode lata, malownicze krajobrazy i zagadkowy świat zwierząt, wśród których dorastał. Tym fascynacjom i osobistej pasji twórca potrafi nadać uniwersalną formę. Wilkoń bardzo ceni autorów wprowadzających do swoich prac element poetyczności, m.in. Marca Chagalla, ale czuje też pewne powinowactwo z egzotyczną sztuką Dalekiego Wschodu.

Unikatowe prace Wilkonia są uwielbiane przez miłośników sztuki, a kolekcja ilustracji na porcelanowych wyrobach  jest wyjątkowa i  już została doceniona przez kolekcjonerów.

KOLEKCJA JÓZEF WILKOŃ

Patera Czerwono zloty.png


RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każdy wyrób jest ręcznie wykonany z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiony 24-karatowym złotem przez malarki. Ilustracja Józefa Wilkonia została przeniesiona na produkt metodą serigrafii, a następnie utrwalona w wysokich temperaturach.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do wyrobu dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję.

Comments (0)

No comments at this moment