Filiżanka JUNE złoty pasek (różowa porcelana) - wersja angielska
Projektant: | Wincenty Potacki |
Wzór z roku: | 1962 |
Pojemność (ml): | 200 |
O PROJEKCIE
W latach 50. i 60. XX wieku rozpoczął się okres poszukiwania nowych rozwiązań stylizacyjnych. Serwisy porcelanowe zaczęły pełnić funkcję nie tylko użytkową, ale też dekoracyjną. Formy naczyń musiały być dostosowane do wymagań współczesnego człowieka i nowoczesnego wnętrza. Prace nad nowymi formami w pierwszej kolejności doprowadziły do wyeliminowania zbędnych detali. Głównym założeniem było maksymalnie uproszczenie kształtów oraz nadanie im nowoczesnego wyglądu. Porcelana stołowa, a w szczególności serwisy do kawy zaczęły upodabniać się do abstrakcyjnych rzeźb. Duży wpływ na wygląd tych przedmiotów miał również sam materiał i techniki jego obróbki.
Geometryzacja form użytkowych postępowała, a dominującymi formami stały się stożek i walec. Dzbanki, mleczniki i cukiernice stawały się smuklejsze lub przybierały bardziej obłe kształty. Ich wylewy wydłużały się, albo ulegały redukcji zlewając się z formą naczynia.
Doskonałym przykładem jest serwis June projektu Wincentego Potackiego, którego elementem jest oferowana porcelanowa filiżanka.
Na filiżance istnieje możliwość zamieszczenia ręcznej dedykacji w postaci monogramu lub innego napisu.
O RÓŻOWEJ PORCELANIE
Piękno i niezwykłość wyrobu można ocenić dopiero gdy przez delikatne ścianki wyrobów przenika światło, które przechodząc przez porcelanową masę ma kolor jasnego, delikatnego, bardzo charakterystycznego różu.
Recepturę różowej masy porcelanowej wg. Bronisława Kryńskiego, udało się odtworzyć w Fabryce Porcelany AS Ćmielów po prawie 70 latach przerwy w jej produkcji. To zapiski ojca, przekazane przez Zofię Kryńską pozwoliły na odtworzenie składu porcelany o unikatowym kolorze.
Ogromny wpływ na wysoką cenę różowej porcelany ma skomplikowany technologicznie i drogi proces wytwarzania. Przy produkcji białej masy porcelanowej wykorzystuje się 3 podstawowe surowce, podczas gdy do produkcji różowej masy liczba tych surowców wzrasta do 11. Wyroby wykonane z różowej porcelany są zatem o wiele droższe od białej porcelany.
Fabryka Porcelany AS Ćmielów jest jedyną manufakturą w Europie i na świecie produkującą wyroby z różowej porcelany wg. receptury B. Kryńskiego.
RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE
Każda filiżanka wykonana jest ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona przez malarki.
Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne.
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.
CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI
Do filiżanki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania).
PAKOWANIE
Wszystkie produkty pakowane są w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!
Opis
- Projektant
- Wincenty Potacki
- Wzór z roku
- 1962
- Pojemność (ml)
- 200
Wincenty Potacki
Ur. 1904 w Warszawie, zm. 2001 we Wrocławiu.
Absolwent Miejskiej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie. W okresie przed- wojennym (1935-39) pracował w fabryce porcelany w Ćmielowie oraz w jej flii fabryce w Chodzieży (1939). W latach 1947-1949 związany z Fabryką Porcelany „Wałbrzych” w Wałbrzychu, następnie w latach 1949-1950 z jaworzyńską „Karoliną”. W latach 1950-1955 pracował jako nauczyciel w Technikum Ceramicznym w Bolkowie. Od 1955 roku w Ćmielowie, gdzie pracował do przejścia na emeryturę w 1991 roku.
Autor kilkudziesięciu wzorów serwisów, w tym produkowanego do dziś fasonu „Feston”. Do najpopularniejszych modeli zaprojektowanych przez Potackiego w latach 60. należą serwisy do kawy Krokus i Goplana. W latach 70. przygotowywał rekonstrukcję historycznego serwisu „Rococo-Sèvres” w oparciu o zachowane w zbiorach muzealnych obiekty. W tym czasie zaprojektował także serwisy Romantica i Pompadur nawiązujące dekoracją reliefową i malaturami do stylistyki rokokowej. Zaprojektowane przez Potackiego wzory wielokrotnie wyróżniano na targach branżowych, m.in. w konkursie „Ładne – Dobre – Poszukiwane” Targów Krajowych w Poznaniu.
Zaprojektował kilka porcelanowych rzeźb: Byk, Byk duży, Kot najeżony, serwisy: Krokus, Goplana,London czy June. Wszystkie dostępne w ofercie AS Ćmielów.
RĘCZNA DEDYKACJA
Jeżeli pragną Państwo aby zestaw był bardziej wyjątkowy możemy na niej zamieścić ręczną dedykację.
Czas realizacji to 3-4 dni robocze (jeżeli produkt jest dostępny).
Miejsce zamieszczenia dedykacji:
- na spodku (na środku, w miejscu stawiania filiżanki, czy też bliżej brzegu na górze lub pod spodem)
Treść dedykacji należy podać w wiadomości do zamówienia wraz z informacją o miejscu jej zamieszczenia.
Napisy wykonywane są pismem odręcznym. Jeżeli mają Państwo sugestie, że napis miałby być wykonany czcionką bardziej prostą, czy też tylko wersalkami, również prosimy o taką informację.
W przypadku realizacji prezentów biznesowych dedykacja może zostać wykonana w postaci powtarzalnej kalkomanii z napisem lub z logo.
DODATKOWE
Wszystkie produkty pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję. Każdy produkt zostanie owinięty w papier z logo AS Ćmielów.
W przypadku wysyłki produktu za pośrednictwem kuriera zapakowany produkt jest dodatkowo umieszczany w opakowaniu transportowym.
Jeżeli w danym momencie poszukiwana dekoracja jest niedostępna, prosimy o kontakt mailowy pod adresem zamowienia@cmielow.com.pl
Sprawdź naszą ofertę!
Znajdziesz niepowtarzalne pomysły na prezent dla bliskich i przyjaciół, upominek biznesowy, pamiątkę dla gości z zagranicy, prezent ślubny, walentynkowy, gwiazdkowy lub po prostu nadasz swojemu wnętrzu nowego charakteru.
Przy zamówieniu powyżej 250 zł bilet do jednej z atrakcji Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie gratis.
Przy zamówieniu powyżej 600 zł bilet i przesyłka GRATIS.