6 marca 2023 roku

Drodzy Miłośnicy Porcelany AS Ćmielów,

Już 6 marca 2023 roku nasz sklep firmowy w Krakowie działa w nowym miejscu - ul. Morsztynowska 1 (obok wiaduktu na ul. J. Dietla)

Serdecznie zapraszamy do naszego nowego lokalu

Salon AS Ćmielów w Krakowie

 • nowy adres: ul. Morsztynowska 1
 •  Jesteśmy otwarci: pon-pt: 10.00 - 18.00, sob: 10.00 - 15.00
 • tel: 792 047 766
 • e-mail: krakow@cmielow.com.pl

W tym samym lokalu działa także Filia Galerii sztuki współczesnej van Rij

12 stycznia 2023 roku

Autorska kolekcja prac Józefa Wilkonia stworzona specjalnie dla Fabryki Porcelany AS Ćmielów 

AUTORSKA KOLEKCJA GRAFIK STWORZONA PRZEZ JÓZEFA WILKONIA

Józef Wilkoń - Ilustrator, malarz, rzeźbiarz, autor scenografii, należy do grona najwybitniejszych polskich artystów zajmujących się ilustracją. 

Specjalnie dla Fabryki Porcelany AS Ćmielów stworzył on autorską kolekcję wyjątkowych prac: "KOŃSKI SPACER", "CZERWONO ZŁOTY", "STOJĄCY DĘBA", "TYGRYSEK"

Oryginalny styl artystyczny Józefa Wilkonia jest zauważalny dzięki swoistej kresce, indywidualnym środkom wyrazu oraz malarskości przedstawienia. Jego ilustracje odznaczają się dynamicznie potraktowaną plamą barwną oraz graficzną dyscypliną. Autora cechuje unikatowa umiejętność syntetycznego odwzorowania kształtu zwierzęcia za pomocą kilku ruchów pędzla lub pióra. Twórca najczęściej przedstawia zwierzęta oraz przyrodę, pracując szybkimi, zdecydowanymi pociągnięciami pędzla. Jego ilustracje są prawdziwe, nie upiększają ani nie idealizują natury. Wilkonia rzadko kiedy zaciekawia człowiek, natomiast tworzone przez niego portrety psychologiczne zwierząt są w dużym stopniu portretami ludzi. Używając zwierzęcia jako metafory, można wiele powiedzieć o człowieku.

Natchnieniem dla Wilkonia jest przede wszystkim natura: nastrój zapamiętany z młode lata, malownicze krajobrazy i zagadkowy świat zwierząt, wśród których dorastał. Tym fascynacjom i osobistej pasji twórca potrafi nadać uniwersalną formę. Wilkoń bardzo ceni autorów wprowadzających do swoich prac element poetyczności, m.in. Marca Chagalla, ale czuje też pewne powinowactwo z egzotyczną sztuką Dalekiego Wschodu.

W kolekcji dostępne są cztery porcelanowe kubki z pracami artysty:

https://www.as.cmielow.com.pl/pl/116-kolekcja-jozef-wilkon

Każdy kubek otrzymuje certyfikat autentyczności i jest pakowany w dedykowane pudełko.

4 stycznia 2023 roku

Informacja o planowanej podwyżce cen

Od 1 lutego 2023 roku zaplanowaliśmy podwyżkę cen produktów oferowanych przez naszą manufakturę.

Zmiany te podyktowane są aktualną sytuacją panującą na rynku i związane ze wzrostem kosztów produkcji.

W tym roku na koszt wytworzenia jednego porcelanowego wyrobu jeszcze bardziej wpłynie cena energii elektrycznej oraz gazu.
W naszej fabryce produkty na każdym etapie wypalane są w piecach, w których wypał trwa od kilku do około 10 godzin (w tym czas potrzebny na rozgrzanie do odpowiednich temperatur i wystudzenie pieców).

Pozostałe koszty składające się na cenę porcelanowych produktów to:

 • koszt surowców używanych do wytworzenia masy porcelanowej, do przygotowania roboczych form gipsowych, czy szkliwa,
 • ceny farb ceramicznych, płynnego złota oraz platyny używanych do zdobienia wyrobów, 
 • koszty znakowania wyrobów oraz przygotowania certyfikatów autentyczności, 
 • koszty związane z wynagrodzeniem pracowników (nie tylko produkcyjnych), 
 • transport, 
 • przygotowanie opakowań i innych materiałów wykorzystywanych na różnych etapach powstawania wyrobu. 

Wszystkie wymienione koszty związane z produkcją porcelany i przygotowaniem wyrobów do sprzedaży składają się na ostateczną cenę produktu.

Jeszcze tylko w styczniu 2023 roku, nasze wyroby będzie można zamówić online lub kupić w sklepie stacjonarnym w starych cenach. A my w czasie tego miesiąca będziemy przygotowywać się do zmian, które zostaną wprowadzone z początkiem lutego.


Widzimy jak wiele firm upada przez to co się dzieje dookoła nas, w tym przez  rosnące koszty związane z produkcją i usługami.

Nasza fabryka jak i inne przedsiębiorstwa jesteśmy uzależnieni od dostaw energii, gazu i paliw.
Dziękujemy, że jesteście z nami i nas wspieracie. Ma to dla nas ogromne znaczenie, bo bez Was nasza fabryka po prostu by nie funkcjonowała.
Mamy nadzieję, że z nami pozostaniecie.

Zespół Fabryki Porcelany AS Ćmielów

23 grudnia 2022 roku 

25 września 2022 roku

Warsaw Home & Contract - Biznesowe Targi Wnętrz

Warsaw Home & Contract to trwające przez cztery dni targi wnętrz o zasięgu międzynarodowym. 

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas tegorocznej edycji targów. 
Nasze stoisko to E3.10 w Hali E

Podczas targów będą Państwo mogli porozmawiać z nami o współpracy zarówno w zakresie sprzedaży produktów jak również realizacji porcelanowych upominków biznesowych.

Na stoisku zaprezentujemy wybrane projekty uznawane za ikony polskiego designu, jak również nowość - szmaragdową porcelanę.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas na targach :-)

Szczegóły: https://warsawhome.eu/#program

22 września 2022 roku

Współpraca Jerzego Skolimowskiego- reżyser filmu „IO” nominowanego do Oskara 2022 z AS Ćmielów  

W czwartek 22 września 2022 roku w kinie Muranów odbyła się premierowy pokaz filmu „IO”, którego reżyserem jest Jerzy Skolimowski.
Był to również bardzo wyjątkowy dzień dla naszej manufaktury, ponieważ była to również premiera porcelanowej figurki Osiołek w edycji limitowanej.

Wyjątkowa malatura na figurce jest ekspresją artysty, reżysera filmu "IO", związaną z poruszaną w filmie historią. Motywacją do stworzenia dekoracji była chęć dotarcia do drugiego człowieka, przez co reżyser chciał podkreślić poruszane w filmie dojmujące tematy. Krople krwi, które Jerzy Skolimowski własnoręcznie namalował, są wynikiem jego głębokich przemyśleń na temat natury człowieka i jego egzystencji. Nie bez znaczenia pozostaje wybór figurki, nie tylko ze względu na bezpośrednią jej formę (bohaterem filmu jest osioł), ale również historyczny kontekst rzeźb kameralnych w historii polskiego wzornictwa. Jerzemu Skolimowskiego zależało na nadaniu indywidualnego charakteru, dlatego dekoracja ta zdecydowanie różni się od klasycznych mondrianowskich plam barwnych którymi dekorowane były klasyczne figurki z lat 50 i 60. XX wieku.
Realizacja projektu była skomplikowana, czasochłonna i wymagała zaangażowania wielu osób. Z jednej strony artystyczna wizja dekoracji Jerzego Skolimowskiego została zderzona z ograniczeniami technologicznymi jakie niesie ze sobą, niełatwe ręczne dekorowanie porcelany, które różni się znacząco od malowania na płótnie. Jednak wielki kunszt pracy oraz zdolności Skolimowskiego oraz duże zaangażowanie w cały proces twórczy Ewy Piaskowskiej, producentki oraz współtwórczyni scenariusza , pozwoliły doprowadzić projekt do końca, czego efektem jest wyjątkowa malatura porcelanowego Osiołka.


Na premierze Artysta otrzymał figurkę Osiołka, którą własnoręcznie pomalował farbami ceramicznymi i był nią zachwycony.

    


Każda figurka Osiołek z edycji limitowanej (liczącej tylko 100 sztuk), oprócz swojego indywidualnego numeru, posiada oznaczenie danego egzemplarza. Numery te wpisywane są do spersonalizowanego certyfikatu autentyczności, który jest nieodzownym elementem każdej figurki. Część kolekcji fabryka przeznaczyła na aukcję dobroczynne, wspierające polską sztukę. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie w całości na cele charytatywne.

Figurka jest dostępna w sprzedaży online oraz stacjonarnie w Ćmielowie (ul. Sandomierska 243) i Krakowie (ul. Starowiślna 64).

Link do produktu: https://www.as.cmielow.com.pl/pl/serie-limitowane/1195-osiolek-dekoracja-jerzy-skolimowski.html 

20 maja 2022 roku

Zapraszamy do audycji "W cztery oczy"

280757370_1855370287993283_1026489720384

Zapraszamy do słuchania dziś o 11:00 w @radio357 audycji W CZTERY OCZY prowadzonej przez Michała Olszańskiego.
Rozmowa z Katarzyną Rij m.in. o inwestowaniu w sztukę, o rzeźbiarzu i projektancie ćmielowskich figurek Lubomirze Tomaszewskim oraz ubiegłorocznej premierze książki "Lubomir Tomaszewski. Portret w płomieniach", której jest współautorką.

Zapraszamy do słuchania :-)

26 kwietnia 2022 roku

Ukochany projekt Lubomira Tomaszewskiego 

Pocałunek może być delikatny i romantyczny lub ognisty i namiętny. Jest on wyrazem uczuć między parą. Nic zatem dziwnego, że artyści na przestrzeni wieków prezentowali ten temat z własnej perspektywy.
Pocałunek jako jeden ze znaków miłości był i jest przedstawiany w różnoraki sposób. Oto kilka najbardziej znanych na całym świecie obrazów i rzeźb:
????Gustav Klimt „Pocałunek“, 1909 r. (Belweder, Wiedeń)
???? Jean-Léon Gérôme „Pigmalion i Galatea”, ok. 1890 r. (Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork)
???? Auguste Rodin „Pocałunek”, 1889 r. (Muzeum Rodina w Paryżu)
???? Antonio Canova „Psyche ożywiona pocałunkiem miłości”, 1787 - 1793 (Luwr, Paryż)
????Francesco Hayez „Pocałunek”, 1859 r.(Pinacoteca de Brera, Mediolan)
????, Pablo Picasso „Pocałunek” 1925r. (Muzeum Picassa, Paryż)
????Edvard Munch „Pocałunek w oknie”, 1897 r.(Muzeum Muncha, Oslo)
????Marc Chagall „Urodziny”, 1915 r. (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku)
???? Constantin Brancusi „Pocałunek”, 1909 r. (Cmentarz Montparnasse, Paryż)
???? René Magritte „Kochankowie”, 1928 r. (Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Nowy Jork)
????Henri de Toulouse-Lautrec „W łóżku, Pocałunek”, 1892 r. (Zbiory prywatne)
???? Frank Bernard Dicksee „Romeo i Julia”, 1884r (Southampton City Art Gallery)
Miło nam zatem oznajmić, że po wielu latach pracy i przygotowań najbardziej ukochany projekt Lubomira Tomaszewskiego, czyli „Pocałunek” z 1958 roku został wykonany w Fabryce Porcelany AS Ćmielów i wkrótce będzie dostępny w sprzedaży.
☑️Rzeźba ta została stworzona w stylu charakterystycznym dla wzornictwa lat 50. i 60. XX wieku, wypracowanym przez projektantów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Lubomir Tomaszewski jako jedyny z „Wielkiej Czwórki” opracował największą kolekcję figurek kobiet i mężczyzn, wśród których pojawił się ten wyjątkowy „duet”.
☑️Figurka „Pocałunek” to forma organiczna, pozbawiona zbędnych detali, w której pojawiają się dwie osoby. Projekt nie jest jedną, zwartą bryłą. Poza głowami i łączeniem u podstaw, widzimy dwie odrębne postaci ludzkie, a to za sprawą zastosowania w formie ażuru (przestrzeń ta dodaje lekkości rzeźbie).
☑️Niższa postać to dziewczyna o smukłej sylwetce, ubrana w długą sukienkę, z włosami spiętymi w charakterystyczny dla połowy ubiegłego wieku „koński ogon” i z głową lekko zadartą do góry. Mężczyzna z silnie zarysowanymi barkami, stoi mocno na dwóch nogach i pochyla głowę w stronę dziewczyny. Nie widzimy ich oczu, nosów czy ust, ponieważ w pocałunku stanowią jedność.
☑️Dekoracja jest tu drugorzędną kwestią, ponieważ gdy spojrzymy nawet na niepomalowaną figurkę widzimy bardzo wyraźnie dwoje całujących się ludzi.
????Nic dziwnego, że to właśnie „Pocałunek” był najbliższą sercu Lubomira Tomaszewskiego figurką. Zatrzymał on w porcelanowej rzeźbie tak ulotną i wyjątkową chwilę towarzyszącą zakochaniu się/miłości.

????Figurka Pocałunek - dostępna w serii limitowanej w ilości tylko 100 sztuk. Ze względu na skomplikowaną formę oraz zdobienie będzie realizowana na zamówienie.30 marca2022 roku 

"Chciałam wyciągnąć Lubomira Tomaszewskiego z szuflady projektanta, designera i pokazać światu jako rzeźbiarza"

O Lubomirze Tomaszewskim, legendarnym projektancie porcelanowych figurek z Ćmielowa mówi Katarzyna Rij, współautorka książki "Lubomir Tomaszewski. Portret w płomieniach".

Data emisji:        2022-03-30 11:40

Audycja:              Kultura Osobista

Prowadzący:        Marta Perchuć-Burzyńska

W studio:             Katarzyna Rij

Czas trwania:       16:00 min.

Audycja dostępna w formie podcastu:

https://audycje.tokfm.pl/podcast/120819,-Chcialam-wyciagnac-Lubomira-Tomaszewskiego-z-szuflady-projektanta-designera-i-pokazac-swiatu-jako-rzezbiarza 

tok%20fm.jpgtok%20fm%204.jpgtok%20fm%202.jpg

21 stycznia 2022 roku 

Gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Jak co roku nasza manufaktura przyłącza się w różny sposób do zbiórek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przekazywane są produkty w ramach lokalnych licytacji, jak również wystawiamy je w internetowych zbiórkach ❤
Dziś chcielibyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w licytacji porcelanowych figurek w serwisie Allegro w ramach 30. Finału WOŚP.
????????????
☺Dodatkowo osoby, które wylicytują przedmioty razem z przesyłką otrzymają zaproszenie do Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie (dla dwóch osób, ważne przez 12 miesięcy).

18 stycznia 2022 roku 

O figurkach ćmielowskich z historykiem sztuki Katarzyną Rij - podcast Retrospekcja

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Retrospekcja, którego gościem była Katarzyna Rij.

Posłuchają Państwo opowieści o wzornictwie, o wybranych projektach, o projektantach.

Polecamy :)

>>> Podcast Retrospekcja <<<

23 grudnia 2021 roku

Figurka Aniołek 2022
dostępna w przedsprzedaży

Przedstawiamy Państwu projekt Aniołka na 2022 rok!

Tegoroczny anielski muzyk gra na banjo.

Figurka dostępna w przedsprzedaży.

Zapraszamy do składania zamówień aby otrzymać produkt z jak najniższym numerem.

Figurka realizowana zgodnie z kolejnością wpłynięcia zamówień online lub zamówień telefonicznych.

http://www.as.cmielow.com.pl/pl/aniolki/1150-aniolek-2022-banjo.html

20 grudnia 2021 roku

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Szczęśliwego Nowego Roku!

23 listopada 2021 roku

Powstaniec warszawski, artysta, projektant porcelany, emigrant... Kim był Lubomir Tomaszewski?

Katarzyna Rij - marszandka sztuki i Jerzy A. Wlazło - pisarz, opowiadają o swojej najnowszej książce "Lubomir Tomaszewski portret w płomieniach".

Zapraszamy do lektury.

Link do artykułu: >>>tutaj<<<

Biografia ukazała się nakładem Wydawnictwo AGORA.

8 listopada 2021 roku

DNI DARMOWEJ DOSTAWY 

W dniach 11 - 14 listopada 2021 roku zamów dowolny porcelanowy produkt  AS Ćmielów on-line i skorzystaj z darmowej dostawy kurierskiej.

Zasady oferty specjalnej:

 • Działa na wszystkie  produkty: tak
 • Minimalna wartość zamówienia: brak
 • Dostawa na terenie Polski
 • Wymaga kodu rabatowego: nie (dostawa gratis pojawi się w koszyku dopiero po podaniu adresu dostawy na terenie Polski
 • Promocja wygasa: promocja trwa do 14 listopada 2021 roku
 • Promocja łączy się z innymi promocjami: tak (jeśli dany produkt objęty jest dodatkową promocją cenową również obowiązuje dostawa gratis)

22 października 2021 r

TARGI WARSAW HOME & CONTRACT 2021

Biznesowe Targi wnętrz 27 - 30.10.2021

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas TARGI WARSAW HOME & CONTRACT 2021 W DNIACH 27-30 października br.
Hala E, stoisko E2.103
Podczas trwania targów będą mogli Państwo obejrzeć nasze projekty, w tym najnowsze odkrycie - SZMARAGDOWĄ PORCELANĘ.
Będzie można również kupić wybrane produkty.
Mamy nadzieję do zobaczenia :-)