Serwis Cztery Wnuczki

Porcelanowy miniaturowy Serwis Cztery Wnuczki to unikatowy projekt Adama Spały.

1 350,00 zł
Projektant: Adam Spała
Wzór z roku: 2020
Ilość elementów zestawu: 7
Czas realizacji od 6 do 8 tygodni
Ilość

W skład serwisu wchodzą:

  • imbryk,
  • cukiernica,
  • mlecznik
  • 4 x filiżanki

Ilość elementów zestawu: 7 sztuk.

Elementy można zakupić również pojedynczo - ceny podane zostały poniżej:

Imbryk: 500 zł/szt.
Cukiernica: 300 zł/szt.
Mlecznik: 150 zł/szt.
Filiżanka: 100 zł/szt.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każdy element  wykonany jest  ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiony przez malarki (farbą ceramiczną oraz 24-karatowym płynnym złotem).

Wyroby posiadają specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do serwisu dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty pakowane są w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!

Opis

Projektant
Adam Spała
Wzór z roku
2020
Ilość elementów zestawu
7
Nowy

Adam Spała

Urodził się w 1956 roku.

 Adam Spała jest 12. właścicielem Fabryki Porcelany AS Ćmielów. 

Od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła.  Inspiracje czerpie z otaczającego świata, podróży.  Zaprojektował m.in. Orkiestrę Anielską, Kocią Orkiestrę, Orkiestrę Żydowską, porcelanowe figurki kotów w charakterystycznym dla siebie stylu kwadratowym. Stworzył także figurkę Różowego flaminga, wykonaną z różowej porcelany.

Dzięki staraniom Adama Spały udało się nawiązać współpracę z Lubomirem Tomaszewskim - artystą, który stworzył nowe projekty porcelanowych rzeźb dla fabryki. 
Nawiązanie kontaktu z Zofią Kryńską zaowocowało odtworzeniem przez fabrykę różowej porcelany, po ponad 70 latach przerwy w jej produkcji.
Dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnej pasji jaką jest porcelana Adam Spała przy współpracy z najlepszymi artystami oraz modelarzami odtworzył oryginalny porcelanowy Serwis Matylda (z charakterystyczną kwadratową stopką) Zestaw ten  został wykonany w Ćmielowie na zamówienie Cara Mikołaja II dla polskiej primabaleriny Matyldy Krzemińskiej.

Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie (2005 rok).