Sikorka

Porcelanowa figurka Sikorka w minimalistycznym stylu dekorowana czarną farbą ceramiczną.

219,00 zł
Projektant: Mieczysław Naruszewicz
Wzór z roku: 1960
Numer katalogowy: 21
Szerokość (mm): 65
Wysokość (mm): 70
Długość (mm): 90
Czas realizacji ok. 5 dni roboczych
Ilość

FIGURKA PORCELANOWA SIKORKA

O PROJEKCIE 

Porcelanowa figurka projektu Mieczysława Naruszewicza to niezwykle minimalistyczna forma. Głowa, skrzydła oraz ogon zostały podkreślone jedynie czarną farbą ceramiczną.

Na figurce niestety nie można zamieścić dedykacji (figurka nie ma wystarczającej powierzchni).

Symbolika ptaka:

  • W symbolice zwierząt sikorka jest znakiem komunikacji, radości, szczerości i otwartości na świat. Wiele osób uważa sikorki za symbole szczęścia. Wiązane są z pozytywnym myśleniem oraz pomyślnością 
  • Podobno indiańskie plemiona wierzyły dawniej, że sikorki łączą świat realny i duchowy. Przynoszą prawdę i wiedzę. Traktowali je jako posłańca. 
  • Niektórzy uważali, że sikorki ostrzegają przed niebezpieczeństwem. 
  • Dziś mówi się, że sikorki zapowiadają sukces, poprawiają humor, dodają wiary w siebie. Uczą mądrości. Pozwalają uwolnić się od złych uczuć. Przynoszą dobre wiadomości.

Figurka często wybierana i kupowana dla prezent dla miłośników porcelany. 

Będzie idealnym prezentem dla początkujących kolekcjonerów.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każda figurka jest ręcznie wykonana z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 

Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: RĘCZNA PRODUKCJA

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję. 

Więcej informacji o sposobach pakowania produktów w zakładce PAKOWANIE

Figurka porcelanowa Sikorka

21

Opis

Projektant
Mieczysław Naruszewicz
Wzór z roku
1960
Numer katalogowy
21
Szerokość (mm)
65
Wysokość (mm)
70
Długość (mm)
90
Nowy

Mieczysław Naruszewicz

Ur. 1923 w Warszawie, zm. w 2006 roku w Warszawie.

W latach 1947- 1949 studiował na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie (pracownia X. Dunikowskiego), następnie w latach 1949-1951 na ASP w Warszawie (dyplom 1953 roku). W latach 1956-61 projektant w Zakładzie Ceramiki i Szkła w Warszawie. Wspólnie z H. Jędrasiakiem, H. Orthwein i L. Tomaszewskim przygotowywał dla polskich fabryk porcelany modele rzeźby kameralnej. Zaprojektował około 44 wzorów, m.in.: Leżąca koka, Sroka, Byczek Corrida, Dzik.

W latach 60. pracował jako projektant w Zakładzie Wzornictwa Środków Transportu IWP, przygotowując wraz z zespołem projekty nadwozia samochodu dostawczego Star 200 (współautorzy J. Pawłowski, A. Kasten, St. Soszyński), lokomotyw i wagonów pasażerskich oraz tramwajów. Żaden z projektów nie wyszedł poza fazę studiów. W latach 1978-1983 kierował Pracownią Wzornictwa w Zjednoczeniu Przemysłu Zmechanizowanego Sprzętu Domowego „Predom” 

W jego dorobku artystycznym znajdują się także zrealizowane projekty rzeźby monumentalnej, m.in. pomnik „1000-lecia Jazdy Polskiej” w Warszawie (Rondo Jazdy Polskiej, odsłonięcie 1994).

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe. Różne wyroby pakowane są w różne opakowania (poniżej prezentacja kilku wybranych)

 

Do wybranych wzorów figurek, filiżanek czy serwisów oferujemy dedykowane opakowanie drewniane (dodatkowo płatne). Jeżeli takie opakowanie jest dostępne znajduje się w opcji sposób pakowania przy produkcie.

W przypadku wysyłki produktu za pośrednictwem kuriera zapakowany produkt jest dodatkowo umieszczany w opakowaniu transportowym.

Jeżeli w danym momencie poszukiwana dekoracja jest niedostępna, prosimy o kontakt mailowy pod adresem zamowienia@cmielow.com.pl

Sprawdź naszą ofertę! 

Znajdziesz niepowtarzalne pomysły na prezent dla bliskich i przyjaciół, upominek biznesowy, pamiątkę dla gości z zagranicy, prezent ślubny, walentynkowy, gwiazdkowy lub po prostu nadasz swojemu wnętrzu nowego charakteru.

 

Przy zamówieniu powyżej 250 zł bilet do jednej z atrakcji Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie gratis.
Przy zamówieniu powyżej 600 zł bilet i przesyłka GRATIS

PRODUKTY POWIĄZANE