• Nowy

Porcelanowa łyżeczka (dekoracja platynowa)

Zanurz się w luksusie z naszą ręcznie wykonaną porcelanową łyżeczką, stanowiącą bardzo elegancką pamiątkę. Ta wyjątkowa łyżeczka została starannie uformowana z najwyższej jakości porcelany, a jej powierzchnię ozdabia wykokaratowa platyna.

Dzięki unikalnemu procesowi ręcznego dekorowania, każda łyżeczka staje się niepowtarzalnym dziełem sztuki, emanując wyrafinowanym blaskiem i subtelnym pięknem. Platynowe zdobienia, delikatnie mieniące się w świetle, nadają tej porcelanowej pamiątce niezwykłego prestiżu. 

199,00 zł
Projektant: Adam Spała
Wzór z roku: 2024
Szerokość (mm): 25
Wysokość (mm): 10
Długość (mm): 115
czas realizacji ok. 4-6 tygodni.
Ilość

Porcelanowa łyżeczka - pamiątka

Dzięki unikalnemu procesowi ręcznego dekorowania, każda porcelanowa łyżeczka staje się niepowtarzalnym dziełem sztuki, emanując wyrafinowanym blaskiem i subtelnym pięknem. Platynowe zdobienia, delikatnie mieniące się w świetle, nadają tej porcelanowej pamiątce niezwykłego prestiżu. Na powierzchni platyny mogą być widoczne załamania (odbijające światło pod różnym kątem), które powstają podczas wypalania złota w wysokich temperaturach i łączenia go ze szkliwem na powierzchni porcelany.

Niech ta wyjątkowa pamiątka z wysokokaratową platyną dodatkowo podkreśli Twoją pasję do piękna i wysokiej jakości rzemiosła. Wprowadź do swojej kolekcji coś niezwykłego, co będzie cieszyć oko.

Wymiary produktu:

  • długość: 115 mm
  • szerokość: 25 mm
  • grubość: 8 mm

Powierzchnia pokryta platyną ma wysokość ok 60 mm, pozostała część to widoczna biała porcelana.
Z tyłu na trzonku łyżeczki porcelanowej umieszczone jest logo Fabryki Porcelany AS Ćmielów

Porcelanowa łyżeczka - pamiątka jest ręcznie dekorowana platyną i należy ją  myć i wycierać bardzo miękką szmatką (bez szorowania).
Produktu nie można myć w zmywarkach.
Każda łyżeczka jest ręcznie wykonana z najwyższej jakości porcelany, a po przejściu kolejnych etapów ręcznej produkcji, trafia w ręce malarek gdzie zostaje ręcznie wyzdobiona.

Produkt jest elegancko pakowany w dedykowane pudełko wraz z certyfikatem autentyczności.

Opis

Projektant
Adam Spała
Wzór z roku
2024
Szerokość (mm)
25
Wysokość (mm)
10
Długość (mm)
115

Adam Spała

Urodził się w 1956 roku.

 Adam Spała jest 12. właścicielem Fabryki Porcelany AS Ćmielów. 

Od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła.  Inspiracje czerpie z otaczającego świata, podróży.  Zaprojektował m.in. Orkiestrę Anielską, Kocią Orkiestrę, Orkiestrę Żydowską, porcelanowe figurki kotów w charakterystycznym dla siebie stylu kwadratowym. Stworzył także figurkę Różowego flaminga, wykonaną z różowej porcelany.

Dzięki staraniom Adama Spały udało się nawiązać współpracę z Lubomirem Tomaszewskim - artystą, który stworzył nowe projekty porcelanowych rzeźb dla fabryki. 
Nawiązanie kontaktu z Zofią Kryńską zaowocowało odtworzeniem przez fabrykę różowej porcelany, po ponad 70 latach przerwy w jej produkcji.
Dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnej pasji jaką jest porcelana Adam Spała przy współpracy z najlepszymi artystami oraz modelarzami odtworzył oryginalny porcelanowy Serwis Matylda (z charakterystyczną kwadratową stopką) Zestaw ten  został wykonany w Ćmielowie na zamówienie Cara Mikołaja II dla polskiej primabaleriny Matyldy Krzemińskiej.

Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie (2005 rok).