Pierwszy bal (kobaltowa, podszkliwna) - dekoracja kwiatowa

Pierwszy bal

Pierwszy bal (kobaltowa, podszkliwna) - dekoracja kwiatowa

Figurka Pierwszy bal jest doskonałym przykładem zmiany w świadomości odbiorcy postrzegającego  porcelanowe figurki  jako ozdobnych bibelotów do rangi małych dzieł sztuki doskonale wpisujących się w  nowoczesne wnętrza.

Idealny prezent dla kolekcjonerów jak również doskonały upominek biznesowy.

1 599,00 zł
  • ProjektantEryka Trzewik-drost
  • Wzór z roku1962
  • Numer katalogowy82
  • Szerokość (mm)135
  • Wysokość (mm)220
  • Długość (mm)115

produkt dostępny

Fabryka Porcelany AS Ćmielów zajmuje się w większości naszkliwnym malowaniem porcelanowych wyrobów tzn. że dekoracja jest nanoszona po poszkliwieniu i ponownym wypaleniu wyrobu. Pierwszy bal to, po Kobaltowej Amforce, pierwsza porcelanowa figurka zdobiona tą techniką.

Unikatową dekorację na porcelanowej figurce wykonała artystka Monika Szczygieł. 

MALARSTWO PODSZKLIWNE

Technika zdobienia porcelany wynaleziona ok. XII wieku.

Porcelanowe naczynie po pierwszym wypale pokrywane jest wzorami za pomocą specjalnych pędzli z naturalnego włosia. Wzory są malowane farbą na bazie tlenku kobaltu, który po wypaleniu w wysokiej temperaturze daje piękne odcienie błękitu i granatu. Następnie kobaltowy wzór pokrywany jest warstwą bezbarwnego szkliwa, które chroni dekorację, nadaje połysk i sprawia, że zdobienie jest odporne na zabrudzenia.

Ponieważ kobaltowy wzór znajduje się szkliwem a nie na jego powierzchni, nigdy się nie zmyje i zachowa oryginalne kolory, tak długo, jak przetrwa wyrób.

O PROJEKCIE

Figurka Pierwszy bal to projekt stworzony przez Erykę Trzewik-Drost.

Przepiękna figurka w stroju balowym z uniesioną lewą ręką zaprasza do tańca. Kobieta prawą dłonią unosi lekko brzeg sukni. Figurka jest dość dużą formą lecz dzięki odpowiednio zachowanym proporcjom - smukłej talii, długiej szyi, delikatnej linii rąk oraz ażurom jakie tworzą prawa ręka oraz włosy spięte w „koński ogon” - wydaje się niesamowicie zgrabna.

Na figurce można zamieścić dedykację (pod spodem figurki, obok znaków firmowych i numeru wyrobu).

Figurka często wybierana i kupowana dla prezent dla miłośników porcelany. 

Będzie idealnym prezentem dla początkujących kolekcjonerów.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Porcelanowa figurka została ręcznie wykonana z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję.

Produkty powiązane

Brak promowanych produktów w tym momencie.

PayPal

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies (polityka prywatności) a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).