Dziki kot

Dziki kot

Zwierzęta, a w tym koty to jeden z ulubionych tematów projektantów lat 60. XX wieku. Dużym osiągnięciem było uchwycenie mowy ciała kota w projektach porcelanowych rzeźb kameralnych. Niejednokrotnie nie tylko sama forma, ale też dekoracja oddaje "nastrój" kociej figurki.

419,00 zł
  • ProjektantMieczysław Naruszewicz
  • Wzór z roku1958
  • Numer katalogowy2
  • Szerokość (mm)50
  • Wysokość (mm)140
  • Długość (mm)130

produkt dostępny

O PROJEKCIE

Koty wyginają swój grzbiet wobec przeciwnika przewyższającego siłą i wzbudzającego strach koty jeżą się wyginając przy tym w charakterystyczny sposób swój grzbiet. Projektantowi udało się idealnie uchwycić tę postawę. Nastroszoną sierść imitują wydrapywane w farbie pionowe linie.

Figurka posiada trzy punkty podparcia, co było charakterystycznym elementem porcelanowej rzeźby kameralnej lat 60. XX wieku. Mimo tego uproszczenia, patrząc na projekt niczego nam nie brakuje.

Rzeźba podkreśla typowy obraz kota o smukłej sylwetce, zwinnego, gibkiego, a ażur za tylną łapą dodaje lekkości figurce.

Idealny pomysł na prezent dla miłośników sztuki oraz dobrego designu!

Nasze koty przypadną też do gustu każdemu alergikowi :-)

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każda figurka jest wykonana ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!

Produkty powiązane

Brak promowanych produktów w tym momencie.

PayPal

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies (polityka prywatności) a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).