• Nowy

Filiżanka Amelia - "Once Upon a Time" Rafał Olbiński

We współpracy z wybitnym artystą, Rafałem Olbińskim, powstały filiżanki z surrealistycznymi obrazami. Prosta i nowoczesna forma stały się idealnym tłem dla twórczości malarza. 

Limitowana seria to trzy obrazy: Nadzieja na jutro, Once Upon a Time, Color of Silence IV. Dzieła zostały przeniesione na porcelanę trwałą metodą serigrafii w temperaturze niemal 1000 stopni. Unikatowe filiżanki są dostępne tylko w edycji limitowanej - każdy z trzech obrazów zostanie naniesiony na jedynie 250 filiżanek.

899,00 zł
Projektant: Adam Spała
Wzór z roku: 2015
Wysokość (mm): 60
Pojemność (ml): 180
Średnica (mm): 80
Projekt dekoracji: Rafał Olbiński
Czas realizacji ok. 5 dni roboczych
Ilość

Filiżanka Amelia - "Once Upon a Time" Rafał Olbiński

Fabryka Porcelany AS Ćmielów stworzyła unikatową kolekcję porcelany - Amelia. We współpracy z wybitnym artystą, Rafałem Olbińskim, powstały filiżanki z surrealistycznymi obrazami. Prosta i nowoczesna forma stały się idealnym tłem dla twórczości malarza. 

Limitowana seria to trzy obrazy: Nadzieja na jutro, Once Upon a Time, Color of Silence IV. Dzieła zostały przeniesione na porcelanę trwałą metodą serigrafii w temperaturze niemal 1000 stopni. Unikatowe filiżanki są dostępne tylko w edycji limitowanej - każdy z trzech obrazów zostanie naniesiony na jedynie 250 filiżanek (numerowanie filiżanek oraz spodków). Każda filiżanka jest także ręcznie dekorowana wysokokaratową platyną.

Granice między malarstwem a ilustracją w  twórczości Rafała Olbińskiego pozostają płynne. Jego prace często ukazują wyidealizowane pejzaże, bukoliczne krajobrazy, gdzie surrealne deformacje rzeczywistości wprowadzają dynamiczny element. Morze i ziemia mogą zwijać się jak wykładzina, ludzie współistnieją z nietypowymi elementami krajobrazu.

Mimo inspiracji surrealistycznej, Olbiński  stara się raczej zachwycić niż wywołać niepokój. Jego deformacje rzeczywistości odwracają uwagę od niepokojących elementów, kreując bezpieczny, oniryczny azyl. To podejście znajduje odzwierciedlenie w przedstawianiu kobiecego ciała, gdzie brak drapieżnego erotyzmu, a zamiast tego dąży do neoklasycznego, posągowego piękna, wzorowanego na renesansowych przedstawieniach bogini Wenus. Seksualność w jego dziełach jest wygładzona i estetyzowana, stanowiąc kontrast wobec bardziej prowokacyjnego podejścia surrealistów.

Filiżanka Amelia została wykonana ręcznie, z najwyższej jakości porcelany. Każda posiada indywidualny numer seryjny, zamieszczony na filiżance i spodku, wpisany także do certyfikatu autentyczności. In niższy numer tym wyższa wartość kolekcjonerska.; Obiekt posiada certyfikat autentyczności

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każda filiżanka wykonana jest  ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do filiżanki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty pakowane są w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!

Ręczna dedykacja >>> przykładowe realizacje<<<

Opis

Projektant
Adam Spała
Wzór z roku
2015
Wysokość (mm)
60
Pojemność (ml)
180
Średnica (mm)
80
Projekt dekoracji
Rafał Olbiński
Nowy