Filiżanka Lotos "Pełnia Lata" - Tamara de Lempicka

Kolekcję „Tamara de Lempicka” tworzą cztery porcelanowe kubki, dwie filiżanki oraz dwa wazony, a na każdym z produktów znajduje się jeden z najbardziej znanych obrazów Artystki.

299,00 zł
Projektant: Adam Spała
Wzór z roku: 2015
Wysokość (mm): 85
Pojemność (ml): 230
Średnica (mm): 75
Projekt dekoracji: Tamara Łempicka
Pakowanie:
Dedykacja:
Czas realizacji ok.5 dni roboczych.
Ilość

"Pełnia Lata" - Tamara de Lempicka" 

Obraz "Pełnia Lata" pojawił się na okładce niemieckiego magazynu mody „Die Dame” w sierpniu 1928 roku.

W biografii, którą poświęciła swojej matce, Lizette de Lempicka-Foxhall znalazła się informacja że „la belle” Rafaela zbliżyła się do Łempickiej podczas jednego z jej codziennych porannych spacerów po Lasku Bulońskim.  Łempicka zachwyciła się jej urodą. Artystka zaprosiła ją do zapozowania, na co młoda kobieta przystała. Współpraca była dość owocna, ponieważ pozowała ona jeszcze Tamarze Łempickiej przez ponad rok.

O PRODUCKIE

Na jednej ściance kubka znajduje się kalkomania z obrazem, na odwrocie logo Tamara de Lempicka, a pod spodem opis z informacjami o obrazie. Kalkomania wypalana jest w wysokich temperaturach.

Pojemność każdego kubka to około 250 ml.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Każdy kubek wykonany jest  ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie na produkcie umieszczana jest ręcznie kalkomania wypalana w wysokich temperaturach.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne.  

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do kubka dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania, tytuł obrazu).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty pakowane są w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek - idealny na każdą okazję!

Opis

Projektant
Adam Spała
Wzór z roku
2015
Wysokość (mm)
85
Pojemność (ml)
230
Średnica (mm)
75
Projekt dekoracji
Tamara Łempicka
Nowy

Adam Spała

Urodził się w 1956 roku.

 Adam Spała jest 12. właścicielem Fabryki Porcelany AS Ćmielów. 

Od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła.  Inspiracje czerpie z otaczającego świata, podróży.  Zaprojektował m.in. Orkiestrę Anielską, Kocią Orkiestrę, Orkiestrę Żydowską, porcelanowe figurki kotów w charakterystycznym dla siebie stylu kwadratowym. Stworzył także figurkę Różowego flaminga, wykonaną z różowej porcelany.

Dzięki staraniom Adama Spały udało się nawiązać współpracę z Lubomirem Tomaszewskim - artystą, który stworzył nowe projekty porcelanowych rzeźb dla fabryki. 
Nawiązanie kontaktu z Zofią Kryńską zaowocowało odtworzeniem przez fabrykę różowej porcelany, po ponad 70 latach przerwy w jej produkcji.
Dzięki ciężkiej pracy oraz ogromnej pasji jaką jest porcelana Adam Spała przy współpracy z najlepszymi artystami oraz modelarzami odtworzył oryginalny porcelanowy Serwis Matylda (z charakterystyczną kwadratową stopką) Zestaw ten  został wykonany w Ćmielowie na zamówienie Cara Mikołaja II dla polskiej primabaleriny Matyldy Krzemińskiej.

Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie (2005 rok).

Kubki zdobione kolorową kalkomanią można myć w zmywarkach z użyciem delikatnych środków do mycia.

Mocne środki mogą spowodować uszkodzenie nie tylko zdobienia,  ale również cienkiej warstwy szkliwa.

PRODUKTY POWIĄZANE