zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Figurki - koty
66

Najliczniejszą grupę w kolekcji porcelany figuralnej stanową zwierzęta. Można tu znaleźć psy, koty, ptaki, zwierzęta egzotyczne, leśne oraz domowe.

„Leżąca kotka” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych projektów przedstawień kotów. Została zaprojektowana przez Mieczysława Naruszewicza w 1958 roku. Rzeźba ta jest kwintesencją cech przypisywanych kotom - smukła sylwetka, wdzięk, gibkość. Czarna malatura, częściowo "wybierana" oraz pasy na ogonie dodają elegancji figurce. Jest jednym z niewielu wzorów z połowy ubiegłego wieku wykorzystujących ażury (przez połączenie końca ogona z tylną łapą).

Figurka ta, tak samo jak pozostałe porcelanowe koty w ofercie AS Ćmielów, to przedstawienia syntetycznie, bardzo oszczędne, nie posiadają zbyt wielu detali, jednak są bardzo sugestywne w swoim wyrazie, bowiem podkreślają wszystkie skojarzenia związane z kotami – ich długie ciała ułożone w charakterystyczne, łukowate pozy celnie trafiają w najbardziej podstawowe skojarzenie o kocich formach np. łuk, który na kocim grzbiecie można zauważyć codziennie.

W fabryce wyroby wytwarzane są w sposób tradycyjny, tzn. odlewane ręcznie w formach gipsowych, zabezpieczane przed fałszerstwem, następnie czyszczone, szkliwione i ręcznie dekorowane. Każda figurka posiada unikatowy numer, który wpisywany jest do certyfikatu autentyczności. Gotowe wyroby pakowane są w dedykowane pudełka.

Aktywne filtry